ادامه حملات ائتلاف و کشته‌شدن 85 شبه‌نظامی حوثی در مأرب

نیروهای مشترک در ساحل غربی یمن یک پهپاد انفجاری حوثی را در شرق منطقه حیس در جنوب استان الحدیده در غرب این کشور سرنگون کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که ظرف 24 ساعت گذشته، طی 15 حمله مواضع شبه‌نظامیان حوثی در مأرب و الجوف را هدف قرار داده است.

ائتلاف عربی دوشنبه، 29 نوامبر، اعلام کرد طی این حمله در مأرب و الجوف، 12 خودرو نظامی منهدم و بیش از 85 شبه‌نظامی تروریست حوثی کشته شدند.

این در حالی است که نیروهای مشترک یمن دوشنبه خطوط حمله خود به مناطق تازه‌ای در حومه غربی تعز را تقویت کردند.

به گفته منابع آگاه، نیروهای مشترک، دو کیلومتر در روستاهای توابع منطقه شمیر پیشروی کردند تا از غیرنظامیان در برابر اقدام شبه‌نظامیان حوثی که به گلوله‌باران مناطق مسکونی در منطقه مقبنه در غرب شهر مبادرت کرده‌اند، دفاع کنند.

این منابع افزودند که این عملیات، راهی را برای پیشروی نیروهای مشترک به سمت کوهستان استراتژیک شمیر گشود که مشرف به خطوط تدارکاتی شبه‌نظامیان حوثی میان تعز و ساحل غربی است.

این حمله پس از درگیری‌های سنگین نیروهای مشترک علیه شبه‌نظامیان حوثی در منطقه صورت گرفت که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از شبه‌نظامیان تروریست حوثی شد.

در پی نبردهای مقبنه، درگیری‌هایی میان شبه‌نظامیان و نیروهای مشترک در محور حیس و الجراری رخ داد که به گفته این منابع، درگیری‌ در مناطق نزدیک به تقاطع العدین أب و غرب منطقه حیس از توابع استان الحدیده، شدت گرفت.

نیروهای مشترک در ساحل غربی یمن دوشنبه، 29 نوامبر، همچنین یک پهپاد انفجاری شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی را در شرق منطقه حیس در جنوب الحدیده در غرب این کشور سرنگون کردند. ویدیوئی از این پهپاد حوثی‌ سرنگون شده نیز منتشر شد.

پیشتر نیروهای مشترک در ساحل غربی یمن یکشنبه اعلام کردند که کنترل مواضع جدیدی را در جنوب الحدیده در غرب یمن به دست گرفته‌اند.

آزادسازی روستای «الرون»

رسانه‌ نظامی نیروهای مشترک افزود که روستای «الرون» در غرب منطقه حیس، آزاد شد و نیروهای مشترک در میان فروپاشی حوثی‌ها، به پیشروی میدانی خود ادامه دادند.

این نیروها شنبه گذشته، حومه وادی سقم و چندین تپه استراتژیک از جمله تبه الجمال در شمال منطقه مقبنه در استان تعز را در بحبوحه فروپاشی و سردرگمی شبه‌نظامیان حوثی، به کنترل خود درآوردند.

رسانه‌ نظامی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مشترک پس از نبردهای سنگین علیه شبه‌نظامیان حوثی، با استفاده از انواع سلاح‌های متوسط و سنگین، کنترل حومه وادی سقم و چندین بلندی استراتژیک از جمله تبه الجمال را به دست گرفتند.

پس از درگیری‌های شدید با شبه‌نظامیان حوثی در «شمیر»، نیروهای مشترک 7 روستای شمال منطقه مقبنه در غرب استان تعز را به کنترل خود درآوردند که طی آن توانستند، کنترل کامل بر روستاهای الحنایه، الحکمه، العکده، الراس، الخلیفه، المناره و البراح و قلعه استراتژیک دار الکافر را در دست بگیرند.

نیروهای مشترک طی روزهای گذشته به عنوان بخشی از طرح استقرار مجدد خود در مناطقی خارج از توافق‌های بین‌المللی، به پیروزی‌های نظامی بزرگی در تعز و الحدیده دست یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید