سخنگوی پلیس ايران از بازگشت دوباره گشت‌ ارشاد به شهرها خبر داد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ایران گفت با مجلس برای راه‌اندازی مجدد گشت‌های امنیت اخلاقی هماهنگی یا توافقی صورت نگرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سعید منتظرالمهدی،‌ سخنگوی فراجا، فرماندهی انتظامی ایران از استقرار دوباره گشت‌های خودرویی و پیاده پلیس موسوم به «گشت ارشاد» در سراسر کشور با هدف «انجام ماموریت‌ها و برخورد با افراد هنجارشکن» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «انتخاب»، یک‌شنبه 25 تیر، منتظرالمهدی تصریح کرد که پلیس از امروز «با استقرار گشت‌های خودرویی و پیاده در سراسر کشور» با دختران و زنانی که به «هنجارشکنی» می‌پردازند «برخورد قانونی» کرده و آنان را به «دستگاه قضایی» معرفی می‌کند.

سخنگوی فراجا از دختران ایرانی خواست با «رعایت هنجار‌های پذیرفته‌شده» به پلیس در «انجام دیگر ماموریت‌هایش» یاری کنند.

همزمان، ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ایران درباره راه‌اندازی مجدد «گشت‌های امنیت اخلاقی» گفت که با مجلس «برای راه‌اندازی مجدد گشت‌های امنیت اخلاقی»، هماهنگی یا توافقی صورت نگرفته است.

اسماعیلی افزود که «دولت در این زمینه اقدامات خود را بر اساس قانون انجام می‌دهد.»

این نماینده مجلس درباره تاثیرگذاری چنین رویکردهای در رابطه با مسئله حجاب در کشور گفت که «مواجه با اقدامات فرهنگی واجتماعی، باید به صورت مناسب» باشد و «خارج از این مسیر اگر مسیر دیگری را انتخاب کنیم، قطع به یقین جواب ایده‌آلی نخواهیم گرفت و صرفا می‌تواند تاثیرگذاری مقطعی داشته باشد.»

ایران در شهریور سال گذشته پس از بازداشت «مهسا امینی»، دختر جوان کرد به علت «عدم رعایت حجاب حکومتی» و درگذشتش در یکی از بازداشتگاه‌های پلیس امنیت اخلاقی تهران، شاهد اعتراضات بی‌سابقه چند ماهه بود که طی آن صدها نفر کشته و هزاران شهروند دیگر بازداشت شدند.

متعاقب آن، برخی مقامات ایرانی از جمع‌آوری گشت‌های پلیس امنیت اخلاقی موسوم به گشت ارشاد خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size