مادر بابک خرمدین: همسرم مرا زندانی کرد و فرزندانم را به قتل رساند

تایید شایعه تجاوزهای مکرر اکبر خرمدین به دخترش آرزو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایران موسوی، مادر بابک خرمدین، فیلمساز مقتول ایرانی، با انتشار یک فایل صوتی، خود را قربانی آزار، اذیت و تجاوز طولانی همسرش، اکبر خرمدین، خواند و شایعه‌های موجود درباره آزار جنسی و تجاوز پدر خانواده به دخترش آرزو را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری «هرانا» ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ایران، ایران موسوی، که به اتهام معاونت در قتل دو فرزند و داماد خود در زندان به سر می‌برد، با ارسال یک پیام صوتی، از جزئیاتی تازه پرده برداشت.

او در این فایل صوتی که روز یکشنبه 6 خرداد، منتشر شده است، ادعا کرد که پس از ازدواج اجباری با اکبر خرمدین، سال‌ها قربانی خشونت و آزارهای جنسی همسرش بوده و همسرش او را زندانی کرده، فرزندانش را به قتل رسانده است.

پیش از این، قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، گفته بود سرپرست دادسرای امور جنایی تهران عنوان کرده که ایران موسوی «تحت فشار همسرش نبوده و از تمام ماجراها با خبر بوده‌ است».

ایران موسوی همچنین شایعات مطرح‌شده در مورد تجاوزهای مکرر همسرش به آرزو خرمدین را تایید کرد.

این متهم، که در زندان قرچک ورامین به سر می‌برد، گفته که آزار کلامی و زورگویی برخی از زندانیان تحمل حبس را برای او دشوار کرده است.

اواخر اردیبهشت ماه 1400، با کشف تکه‌های جسد یک مرد در سطل زباله‌ای در فاز 3 شهرک اکباتان تهران، قتل بابک خرمدین، کارگردان 47 ساله سینمای ایران، در رسانه‌ها خبرساز شد.

ماموران پلیس بعد از کنترل دوربین‌های مداربسته محل کشف جسد و شناسایی خودروی اکبر خرمدین و مشاهده خون در حمام خانه، والدین مقتول را به‌عنوان اولین مظنونین قتل بازداشت کردند.

والدین مقتول ساعتی بعد به قتل فرزند خود و تکه‌تکه کردن و اختفای جسد او اعتراف کردند. با مطرح‌شدن معمای ناپدیدشدن دختر این خانواده در سال‌های گذشته، اکبر خرمدین، سه روز بعد، به دو جنایت دیگر، یعنی قتل دخترش آرزو و دامادش، فرامرز، اعتراف کرد.
در همین زمان شایعه تجاوزهای مکرر پدر خانواده به آرزو از سوی یکی از دوستان او در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد که افکار عمومی را به‌شدت متاثر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم