نگرانی نسبت به رواج سکس از راه دور تلفنی و اینترنتی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران اعلام کرد: سکس تلفنی و سکس اینترنتی در ایران رایج شده است.

به گزارش انتخاب به نقل از ایکنا، محمد علی موحدی کرمانی گفت: "در فضای مجازی شاهد هستیم که بسیاری از دختران، عکس‌های برهنه‌ای از خودشان را منتشر می‌کنند که این امر سکس اینترنتی و تل سکس (سکس تلفنی) است که متأسفانه این امر در کشور رایج شده است."

سکس مجازی یا سکس از راه دور به آمیزش جنسی گفته می‌شود که در آن دو یا بیش از دو تن با به کارگیری یکی از ابزارهای ارتباطی همچون اینترنت یا پیامک به تحریک جنسی یکدیگر بپردازند. در این شیوه از آمیزش جنسی نه فاصله و مقداری دور افراد و نه وسیله ارتباطی آنها اهمیت دارد، آنچه مهم است رابطه جنسی افراد، از راه دور است.

موحدی کرمانی خطاب به اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: "اگر در روزگاری تأسیس فاحشه خانه با هزینه‌های سنگین دایر می‌شد متأسفانه امروز با کمترین هزینه و از طریق اینترنت ایجاد شده است. ائمه جماعت باید این منکر اصلی یعنی اینترنت را در خطبه‌ها فریاد بزنند تا همه احساس خطر کنند."

او درباره شیوع استفاده از موبایل و اینترنت در کشور گفت: " شبیخون فرهنگی امروزه به سراغ همسران و فرزندان کوچک و بزرگمان آمده است. برای مثال اگر وارد یک ضیافت خویشاوندی شوید، متوجه می‌شوید که همه اعم از کوچک و بزرگ، سرشان را وارد موبایل‌ها کرده‌اند و آیا این سوال برایمان پیش آمده است که در این موبایل‌ها چه می‌گذرد و مردم چه می‌بینند."

موحدی کرمانی در ادامه سخنانش به محتوایی درباره وضعیت اینترت در ایران، اشاره کرد که از سوی مجلس خبرگان به دست او رسیده است. او در این باره گفت: " ترویج میلیون‌ها سایت در راستای ترویج فساد، فحشا، فیلم و عکس مستهجن، انتشار مطالب و فیلم‌های ضد خدا، دین، تشیع و معنویت و جاسوسی از حریم شخصی از جمله آثار منفی اینترنت بوده که در این محتوای بدست آمده از مجلس خبرگان است. اینترنت سبب تشویق به خودکشی، ارائه راهکارهای آسان برای خودکشی، انواع مفاسد جنسی، ایجاد شبهه، دعوت به بی‌غیرتی، کمک به شورش، فروش اسلحه، فروش مواد مخدر، گرایش به سازمان مجاهدین خلق و منافق و ایجاد انحرافات فکری و محتوای ضاله می‌شود."

درباره همین موضوع چندی پیش پایگاه اینترنتی "موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان" وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی به نقل از رییس انجمن آسیب های اجتماعی، از تشکیل ۵۲۰۰ پرونده قضایی در ایران در مورد رابطه جنسی برادر با خواهر و پدر با دختر خبر داده است که البته این آمار غیر از تجاوزهای سایر محارم مانند دایی و عمو، پدرشوهر بوده و بسیاری از سوءاستفاده های جنسی نیز اساسا گزارش نمی شوند.

در این گزارش آمده " بررسی های صورت گرفته بر روی این پرونده ها نشان می دهد که قربانیانی که از سوی پدر مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند، معمولا از حدود سنی ۱۰ تا ۱۲ سال و خواهرانی که از سوی برادر خود مورد تجاوز قرار می گیرند، از حدود سنی ۱۵ تا ۱۶ سال آزار جنسی شان آغاز می شود."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید