.
.
.

گزارش «دیدبان صلح افغانستان» درباره اقدام تلافی‌جویانه طالبان علیه غیرنظامیان

سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان از افزایش خشونت‌ در این کشور ابراز نگرانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از افزایش درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای «جبهه مقاومت ملی افغانستان» گزارش‌هایی از حملات طالبان به مردم ملکی (غیرنظامیان) در ولایات (استان) پنجشیر، بغلان و تخار نشر شده است.

دیدبان صلح افغانستان در گزارشی نوشت، در پی حملات اخیر توسط نیروهای جبهه مقاومت، طالبان با کشتن ده‌ها غیرنظامی در پنجشیر، بغلان و تخار دست به تلافی زده است.

منابع محلی به دیدبان صلح گفته‌اند، تمام راه‌های منتهی به دره پنجشیر به روی مردم بسته شده و افراد ملکی اجازه خروج از پنجشیر را ندارند تا از کشتارهای تلافی‌جویانه و تشدید ناآرامی‌ها فرار کنند.

دیدبان صلح افغانستان همچنان گزارش داد که طالبان چندین سربازان دولت سابق افغانستان و حتی اعضای خانواده‌ آنان را در ولایت‌های (استان) پکتیا، تخار و قندهار شکنجه کرده و کشته است.

از سوی دیگر، «جبهه مقاومت ملی» با نشر بیانیه‌ای ادعا کرد که در دو حمله‌ جداگانه نیروهای این جبهه در ولایت پنجشیر، دست‌کم 18 طالب کشته و شماری دیگر زخمی شده‌اند.

صبغت‌الله احمدی، سخنگوی «جبهه مقاومت ملی» پنج‌شنبه شب 12 مه در صفحه‌ فیسبوک خود نوشت، این حملات در ولسوالی‌های «شُتل» و «رُخه‌» ولایت پنجشیر انجام شده است.

شکنجه و کشتار افراد ملکی توسط طالبان در پنجشیر، تخار و بغلان با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده است.

فونت برانت، سفیر و رییس نمایندگی اتحادیه اروپا در افغانستان با انتقاد از کشتار افراد ملکی در ولایت (استان) پنجشیر از سوی طالبان در توییتی نگرانی‌ خود را نسبت به افزایش خشونت‌ها در پنجشیر ابراز کرد.

سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان چهارشنبه 11 مه در توییتی نوشت: «نگران کشتار غیرنظامیان و بدرفتاری با افراد ملکی در پنجشیر هستیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم