افغانستان؛ بازداشت 8 محافظ یک عضو پارلمان به اتهام «سرقت مسلحانه»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی افغانستان جمعه 16 آوریل 2021 از بازداشت هشت محافظ یک عضو مجلس نمایندگان این کشور به اتهام «سرقت» خبر دادند.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان، پولیس کابل هشت محافظ «شاپور حسین‌زوی»، عضو مجلس نمایندگان را به اتهام «سرقت مسلحانه» پس از درگیری با پولیس بازداشت کرد. طبق اطلاعاتی که این یک منبع امنیتی در اختیار این روزنامه قرار داده، یک باشنده کابل شکایت کرده که محافظان «شاه‌پور حسین‌زوی»، مبلغ 10 هزار دالر، 250 هزار افغانی (پول افغانستان)، یک میل تفنگ‌چه و یک میل سلاح چره‌ای را به زور سلاح از او گرفته‌اند.

براساس این گزارش، این حادثه روز چهارشنبه 14 آوریل در ساحه «پل سفید» ناحیه هشتم شهر کابل رخ داده است.

منابع امنیتی افغانستان گفته اند، از نزد بازداشت شدگان که با پولیس به درگیری مسلحانه پرداخته‌ بودند، هفت میل کلاشینکوف و یک میل پیکا به دست پولیس افتاد که برخی از آن‌ها جواز ندارد.

طبق اطلاعات منبع، «شاه‌پور حسین‌زوی» با استفاده از ازدحام در ساحه از محل رویداد فرار کرده است.

دست داشتن اعضای پارلمان و مجلس سنای افغانستان در فساد، سرقت و باج‌گیری‌ها چندین بار از سوی رسانه‌های این کشور گزارش شده است، چندی قبل هاشم الکوزی، عضو مجلس سنای افغانستان متهم به باج‌گیری، از بازرگانان در گمرک فراه شده بود.

عبدالستار حسینی، نمایندۀ ولایت فراه در مجلس نمایندگان ادعا کرده بود: «ما به‌اساس شکایت‌های متعدد تجار خود، مردم خود، رانند‌‎گان خود و این‌که سندها در دست ماست... این ادعا را مطرح کردم. ما از این نوع مدارک زیاد داریم و این‌ها را به کمیسیون مبارزه با فساد اداری مجلس نمایندگان و به‌لوی سارنوالی ارایه می‌کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید