.
.
.

خانواده دختر ۱۱ ساله قربانی تجاوز، او را تهدید به مرگ می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادگاهی در افغانستان، یک روحانی را به اتهام تجاوز به دختر بچه‌ای ۱۱ ساله ای، به ۲۰ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از یکی از مسئولان، این دختر با وجود مخالفت خانواده‌اش که تهدید به کشتن او به دلیل «لکه دار کردن شرف خانواده» کرده‌اند، شکایت خود را از روحانی متجاوز، به دستگاه قضایی برد.

این دختر که هویتش فاش نشده، ماه می گذشته، توسط محمد امان الله بارز که در شمال افغانستان، به کودکان آموزش دروس دینی می‌داد، مورد تجاوز قرار گرفت. این دختر تلاش کرد مساله را مخفی نگهدارد، اما هنگامی که برای درمان به بیمارستان انتقال داده شد، پزشکان دریافتند که او مورد تجاوز قرار گرفته است. نیروهای پلیس روحانی متجاوز را بازداشت کردند.

به گفته فعالان زن افغان، دختر بچه مجور شد از خانواده خود فرار کند، چرا که او را به دلیل آنچکه «لکه دار کردن شرف خانواده» می‌نامند، تهدید به قتل کرده‌اند. این دختر بچه هم‌اکنون در یکی از پناهگاه زنان به سر می‌برد.

حسینه سروری، مدیر سازمان «زنان برای زنان افغانستان» در منطقه شمالی قندز گفت: «پس از تجاوز، خانواده دختر بچه می‌خواستند او را بکشند، حتی پرستارهای بیمارستان هنگامی که او خونریزی می‌کرد، نمی‌خواستند او را درمان کنند.»

سروری که از دختر بچه دفاع کرد و او را از بیمارستان فراری داد و به یک پناهنگاه زنان در کابل رساند افزود: «اعضای خانواده‌اش او را توبیخ می‌کردند و به او می‌گفتند: تو باید بمیری زیرا ما را بی آبرو کردی، تو را خواهیم کشت و جنازه‌ات را به رودخانه خواهیم انداخت.»

عفاف امیری از مسئولان همین سازمان غیر دولتی نیز گفت: «روحانی، به برقراری رابطه جنسی با دختر اعترف کرده اما تلاش کرد دادگاه را قانع کند که این رابطه با رضایت طرفین بوده تا بتواند تخفیف مجازات دریافت کند.»

اما دادگاه، تمام بهانه‌های روحانی را رد کرد و در صورت پذیرش، دختر بچه هم به جای قربانی تجاوز، به زنا محکوم می‌شد. دادگاه روحانی را به ۲۰ سال زندان محکوم کرد.

شیماء قاسمی وکیل مدافع دختر قربانی تجاوز گفت: «دختر در دادگاه گریه کرد و خواستار اعدام متهم شد، اما هنگامی که دید روحانی به زندان محکوم شده، راضی شد.»

وکلای مدافع روحانی با هدف تخفیف مجازات، به حکم صادره اعتراض کردند.