«امپراتور رسانه» در 93 سالگی برای پنجمین بار ازدواج کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روپرت مرداک، قطب صنعت رسانه‌ اهل آمریکا، برای پنجمین بار در 93 سالگی ازدواج کرد. رسانه‌های «نیوز کورپ» که به مرداک تعلق دارند، تصاویری از ازدواج مرداک و النا ژوکووا، ‌زیست‌شناس مولکولی 67 ساله، منتشر کردند.

روزنامه «نیویورک‌ پست» و شبکه «فاکس‌ نیوز» که زیرمجموعه شرکت نیوز کورپ قرار دارند، خبر دادند مرداک و ژوکووا در مارس گذشته نامزدی خود را اعلام کرده و شنبه، اول ژوئن، در مزرعه انگور مرداک در ایالت کالیفرنیا آمریکا ازدواج کردند.

مرداک آخرین بار با جری هال، مدل و بازیگر آمریکایی در سال 2016 ازدواج کرد. این زوج در سال 2022 از همدیگر جدا شدند.

النا ژوکووا، همسر پیشین الکساندر ژوکوو ،میلیاردر و سیاستمدار روسی است که در زمینه انرژی سرمایه‌گذاری می‌کند. دختر این دو، همسر پیشین رومن آبراموویچ، مالک سابق باشگاه فوتبال چلسی است.

مرداک، در پاییز سال گذشته، از سمت خود به عنوان رئیس شرکت «نیوز کورپ» کناره‌گیری کرد و پسرانش مسئولیت او را در یک امپراتوری رسانه‌ای جهانی، که به شکل‌دهی سیاست‌های مدرن آمریکا کمک کرده است، بر عهده گرفتند. روپرت مرداک در سال 1930 متولد شد و با خرید دو روزنامه محلی، امپراتوری رسانه‌ای خود را آغاز کرد. او در سال 1952، یک روزنامه از پدرش در استرالیا به ارث برد و طی دهه‌ها، یک مؤسسه خبری و سرگرمی مشهور در ایالات متحده و بریتانیا تأسیس کرد. مرداک در سال 1996، شبکه «فاکس نیوز» را به راه انداخت و امپراتوری او اکنون بیش از 800 شرکت در بیش از 50 کشور جهان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید