هوش مصنوعی و آینده رابطه عاشقانه آنلاین

بامبل به دنبال این است تا از هوش مصنوعی برای کمک به زنان در جستجوی ارتباط عاطفی استفاده کند و در عین حال موقعیت آنها را تقویت کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته بنیانگذار یک اپلیکیشن دوست‌یابی محبوب، آینده روابط عاشقانه می‌تواند در قالب شخصیت‌های دیجیتالی مبتنی بر هوش مصنوعی باشد. ویتنی وولف هرد، بنیانگذار «بامبل»، می‌گوید شرکت او در حال بررسی این است که چگونه می‌توان از هوش مصنوعی برای کمک به زنان در جستجوی ارتباط عاطفی استفاده کند و در عین حال موقعیت آنها را تقویت کند.

هرد سناریویی را پیشنهاد می‌کند که طی آن زنان مجرد می‌توانند از آواتارهای ملاقات دارای هوش مصنوعی برای تماس با دوستان احتمالی آنلاین استفاده کنند. به گفته وی، دربان هوش مصنوعی قرار ملاقات شما می‌تواند برود و برای شما با سایر دربان‌های دوست‌یابی قرار ‌بگذارد، و در آن صورت دیگر لازم نیست با تعداد زیادی آدم روبرو شوید.

هرد گفت می‌خواهد از هوش مصنوعی استفاده کند تا به مردم بیاموزد چگونه بهتر قرار بگذارند و روابط «سالم‌تر و عادلانه‌تر» بسازند. او پیشنهاد کرد که نگهبان‌های دوستیابی دارای هوش مصنوعی می‌توانند به مردم کمک کنند تا نگرانی‌های‌شان را کنار بگذارند و ذهن و دل خود را برای برقراری ارتباط باز کنند.

دستیارهای دوست‌یابی مبتنی بر هوش مصنوعی، مانند تقویت‌کننده‌های نمایه‌مانند «یورموو.اِی‌آی» یا چت‌بات‌های «وَلور»، اخیراً توجه زیادی به خود جلب کرده‌اند. ظهور هوش مصنوعی مولد که می‌تواند یاد بگیرد از انسان‌ها تقلید کند، به گمانه‌زنی‌های زیادی درباره نحوه استفاده از آنها در عرصه عشق و عاشقی دامن زده است، به ویژه که بسیاری از برنامه‌های دوست‌یابی آنلاین ناامید شده و دور آنها را خط کشیده‌اند.

از سوی دیگر، برخی نسبت به ایده استفاده از آواتار دارای هوش مصنوعی برای دوست‌یابی اظهار تردید می‌کنند. بعضی‌ها این قضیه را با «آینه سیاه» مقایسه می‌کنند، که سریالی محصول «نتفلیکس» است که کاربردهای دیستوپیایی فناوری را بررسی می‌کند. برخی دیگر نیز بر این باورند که استفاده از هوش مصنوعی برای دوست‌یابی، انزوا و تنهایی مردم را تشدید می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size