نتانیاهو: نبردهای شدید در غزه علیه حماس در آستانه پایان است

نخست‌وزیر اسرائیل: پایان نبردهای شدید در غزه، این امکان را به اسرائیل خواهد داد تا نیروهای بیشتری را در مرز شمالی با لبنان، مستقر کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، یکشنبه 3 تیر اعلام کرد که فاز نبردهای شدید علیه حماس به پایان خود نزدیک شده است، اما تا زمانی که کنترل این گروه بر نوار غزه از میان نرود، جنگ پایان نخواهد یافت.

نتانیاهو در مصاحبه با «کانال 14» تلویزیون اسرائیل افزود که پایان نبردهای شدید در غزه، این امکان را به اسرائیل خواهد داد تا نیروهای بیشتری را در مرز شمالی با لبنان، مکان درگیری‌های فزاینده با حزب‌الله، مستقر کند.

نخست‌وزیر اسرائیل خاطرنشان کرد: «پس از پایان فاز (نبرد) شدید، ما قادر خواهیم بود بخشی از نیروها را به شمال منتقل کنیم و این کار را انجام خواهیم داد که قبل از هرچیز، اهدافی دفاعی داشته و سپس بازگرداندن اهالی (تخلیه شده) به خانه‌هایشان را دنبال می‌کند».

او تاکید کرد: «اگر بتوانیم این کار را از راه‌های دیپلماتیک انجام خواهیم داد و اگر نتوانیم از راه دیگری اقدام خواهیم کرد اما در هر صورت، آنها (ساکنان) را به خانه‌هایشان باز می‌گردانیم»

نتانیاهو در پاسخ به سئوالی در مورد زمان پایان فاز جنگ شدید علیه حماس گفت: «در آینده‌ای بسیار نزدیک» اما در عین حال تاکید کرد که فعالیت ارتش اسرائیل در غزه، ادامه خواهد داشت.

او افزود: «حاضر نیستم جنگ را پایان داده و حماس را به حال خود رها کنم».

نتانیاهو همچنین بار دیگر بر مخالفت خود با این ایده که دولت خودگردان فلسطین در کرانه باختری به جای حماس، اداره نوار غزه را بر عهده بگیرد، تاکید ورزید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید