«آنروا» نسبت به موج جدید آوارگی فلسطینیان در رفح هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با اعلام ارتش اسرائیل مبنی بر آغاز تخلیه مناطق شرق رفح در جنوب غزه و فرار هزاران فلسطینی، آژانس امدادرسانی و کاریابی آورگان فلسطینی موسوم به «آنروا» اعلام کرد تا زمانی که ممکن است برای ارائه کمک در رفح خواهد ‌می‌ماند و پایگاه‌های خود را تخلیه نخواهد کرد.

این نهاد مردمی، دوشنبه 17 اردیبهشت در بیانیه‌ای در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «حمله اسرائیل به رفح به معنای رنج و مرگ بیشتر غیرنظامیان است.»

آنروا هشدار داد، عواقب حمله اسرائیل برای 1.4 میلیون فلسطینی ویرانگر خواهد بود.

این نهاد همچنین تاکید کرد حمله اسرائیل، جامعه را به سمت فروپاشی سوق خواهد داد.

اسرائیل، برخی از کارمندان آنروا را متهم به دست داشتن در حمله هفت اکتبر کرد، اما یک کمیته تحقیقات بین المللی مستقل به این نتیجه رسید هیچ مدرکی در این مورد وجود ندارد و کار این آژانس در خدمت به آوارگان فلسطینی بسیار حیاتی است.

هشدارهای آنروا پس از آن صورت گرفت که ارتش اسرائیل مناطق شرقی رفح را شروع به تخلیه کرد و با انتشار نقشه‌ تخلیه مناطق، پیامک‌های صوتی به ساکنان رفح ارسال کرد.

عملیات محدود

ارتش اسرائیل تاکید کرد این عملیات، محدود و موقت خواهد بود و 100 هزار غیرنظامی را شامل می‌شود.

ارتش از گسترش یک منطقه انسانی امن، از مواصی خان یونس تا دیرالبلح در شمال خبر داد و به ساکنان محله‌های شرقی رفح دستور داد تا به آنجا بروند و از نزدیک شدن غیرنظامیان به دره غزه و بازگشت به شمال نوار غزه به خاطر مناطق جنگی هشدار داد.

همچنین این هشدارها با کاهش امید به دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه، پس از بازگشت هیئت حماس از قاهره صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید