آمادگی برای حمله به رفح؛ اسرائیل طرح «کریدور بشردوستانه» را به آمریکا ارائه کرد

«اکسیوس»: طرح‌های ارائه شده از سوی ارتش اسرائیل، به جای حمله همه جانبه به شهر رفح، شامل عملیات تدریجی و آهسته در محله‌های خاصی در این شهر و تخلیه آنها قبل از شروع عملیات خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

تلویزیون «آی 24 نیوز» جمعه 31 فروردین گزارش داد که ارتش اسرائیل روز گذشته در نشست هماهنگی با ارتش آمریکا، طرحی را برای فعال کردن کریدوری بشردوستانه در غزه به منظور آمادگی برای عملیات زمینی برنامه ریزی شده در رفح در جنوب نوار غزه، ارائه کرد.

این کانال اسرائیلی به نقل از مقامات آگاه اعلام کرد که عملیات رفح، قطعی شده و پرسش کنونی این است که «چه زمانی این عملیات اجرایی خواهد شد؟». این کانال افزود که پیش‌بینی می‌شود، کریدور بشردوستانه تا پایان ماه (آوریل)، گشوده شود.

«آی 24 نیوز» تاکید کرد: «اسرائیل واقف است که بدون افزایش کمک‌های بشردوستانه و فعال کردن کریدور، آمریکایی‌ها با عملیات در جنوب نوار غزه، مخالفت خواهند کرد».

از سویی سازمان رادیو وتلویزیون اسرائیل روز گذشته به نقل از منابع امنیتی اعلام کرد که ارتش، منتظر چراغ سبز برای آغاز عملیات خود در رفح است که طی دو مرحله انجام خواهد شد.

به گزارش این سازمان، فاز نخست این عملیات، تخلیه ساکنان و آوارگان از این شهر را شامل خواهد شد و فاز دوم، عملیات زمینی است که انتظار می‌رود، هفته‌ها ادامه یابد.

وب‌سایت «اکسیوس» روز گذشته به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: «طرح‌های ارائه شده از سوی ارتش اسرائیل، به جای حمله همه‌جانبه به شهر رفح، شامل عملیات تدریجی و آهسته در محله‌های خاصی در این شهر و تخلیه آنها قبل از شروع عملیات خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید