بحران دریای سرخ به کاهش 46 درصدی درآمدهای کانال سوئز منجر شد

اسامه ربیع: تعداد کشتی‌های ترددکننده از کانال سوئز به 1362 کشتی در ژانویه 2024 کاهش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسامه ربیع، رئیس اداره کانال سوئز مصر شنبه 14 بهمن اعلام کرد که میانگین تردد کشتی‌ها از کانال سوئز در ماه ژانویه گذشته به میزان 36 درصد بر اساس سالیانه کاهش یافته و میزان درآمدها نیز با 46 درصد کاهش به سطح 428 میلیون دلار تنزل کرده است.

اسامه ربیع افزود که فعالیت‌های کانال سوئز به میزان زیادی از حوادث جاری در منطقه و بحران‌ها در دریای سرخ متاثر شده است.

او همچنین گفت که نشست‌های متعددی با مسئولان کشتیرانی بین‌المللی و رؤسای شرکت‌های مختلف و نمایندگی‌های جهانی برگزار شده و رایزنی‌هایی برای برون‌رفت از بحران کنونی انجام شده است.

رئیس اداره کانال سوئز در اظهاراتی به شبکه تلویزیونی «اون» گفت که تعداد کشتی‌های ترددکننده از کانال سوئز به 1362 کشتی در ژانویه 2024 در مقایسه با 2155 کشتی در ماه مشابه سال قبل کاهش یافته است.

شایان ذکر است که کانال سوئز یکی از منابع اصلی درآمدهای ارزی مصر است که اکنون با کمبود شدید ارزهای خارجی مواجه است و مقامات مصری سال‌هاست که با طرح‌های توسعه کانال سوئز از سال 2015 تاکنون تلاش دارند تا منابع درآمدهای ارزی این کشور را تقویت کنند.

گروه شبه‌نظامی حوثی‌ مورد حمایت ایران در یمن با ادعای حمایت از غزه، کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، تنگه باب المندب و خلیج عدن را به بهانه این‌که با اسرائیل مرتبط بوده یا به مقصد آن خواهند رفت، هدف حملات پهپادی و موشکی خود قرار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید