ادامه حملات گروه‌های شبه‌نظامی عراقی به پایگاه‌های آمریکایی در سوریه

دیدبان حقوق بشر سوریه: ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش»، به رهبری آمریکا پنج‌شنبه در پاسخ به حمله به پایگاه آمریکایی، مواضع گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به سپاه پاسداران ایران را در حومه دیر‌الزور در شرق سوریه هدف گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تنها چند ساعت پس از متعهد شدن آ‌نها به انجام حملات بیشتری علیه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه، گروه‌های شبه‌نظامی مسلح عراقی یک پایگاه نیروهای آمریکایی را در میدان نفتی «کونیکو» در سوریه با چندین موشک هدف گرفتند.

این گروه‌های شبه‌نظامی پنج‌شنبه 2 آذر اعلام کردند که این موشک‌های پرتاب شده به سوی پایگاه نیروهای آمریکایی در سوریه «مستقیما به اهداف خود اصابت کرده است».

این گروه‌های شبه‌نظامی موسوم به «مقاومت اسلامی در عراق» در بیانیه‌ای اعلام کردند که حمله موشکی آنها به این پایگاه آمریکایی در حومه دیر‌الزور سوریه، در پاسخ به ادامه بمباران اسرائیل علیه نوار غزه که صدها قربانی بر جای می‌گذارد، است.

از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه، پنج‌شنبه بدون ارائه جزئیاتی درباره خسارت‌های انسانی احتمالی، اعلام کرد که گروه‌هایی به گفته آن، مورد حمایت ایران، یک موشک به سوی پایگاه ائتلاف بین‌المللی در میدان کونیکو پرتاب کرده‌اند.

حمله ائتلاف بین‌المللی

این دیدبان افزود که ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش»، به رهبری آمریکا پنج‌شنبه 2 آذر در پاسخ به حمله به پایگاه آمریکایی، مواضع گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به سپاه پاسداران ایران را در حومه دیر‌الزور در شرق سوریه، هدف گرفت.

این تشدید حملات پس از آن صورت می‌گیرد که گروه حزب‌الله عراق به انجام حملات بیشتری علیه نیروهای آمریکایی متعهد شده و محمد محیی، سخنگوی این شبه‌نظامیان تاکید کرد که این گروه به هدف گرفتن پایگاه‌های آمریکایی و گسترش دامنه حملات خود به نیروهای ایالات متحده و استفاده از تسلیحات جدیدی علیه آنها در عراق و سوریه ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید