جنگ غزه؛ محمود عباس از وقفه بشردوستانه استقبال کرد

وزارت دادگستری اسرائیل لیست 300 زندانی فلسطینی را منتشر کرد که اکثرا شامل دختران و همچنین جوانان زیر 18 سال است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین، چهارشنبه یکم آذر ضمن استقبال از توافق بشردوستانه به دست‌آمده با میانجی‌گری خارجی میان حماس و اسرائیل در نوار غزه، خواستار راه‌حل‌های گسترده‌تر برای منازعه مداوم اسرائیلی - فلسطینی شد.

همزمان، وزارت دادگستری اسرائیل، چهارشنبه فهرستی حاوی اسامی 300 زندانی فلسطینی در زندان‌های اسرائیل را منتشر کرد که نشان داد توافق اعلام شده مبادله اسیران با حماس، از مرز 150 فلسطینی خواهد گذشت.

حسن الشیخ، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین«ساف» با انتشار پستی در «ایکس» گفت:«محمود عباس و رهبری تشکیلات خودگردان از وفقه بشردوستانه استقبال کرده و تلاش قطر و مصر را ارزشمند می‌دانند.»

الشیخ افزود: «ما ضمن فراخوان برای توقف کامل تجاوز اسرائیل بر مردم فلسطین و ورود کمک‌های بشردوستانه، خواستار اجرای راه حل سیاسی مبتنی بر مصوبات بین‌المللی هستیم که به پایان اشغالگری و دستیابی ملت فلسطین به آزادی، استقلال و حاکمیت خویش بیانجامد.»

در پی مذاکرات دشوار به سرپرستی مصر، قطر و آمریکا، دولت اسرائیل و حماس با آتش‌بس موقت و مبادله 50 اسیر اسرائیلی در ازای 150 فلسطینی زندانی در زندان‌های اسرائیل، موافقت کردند.

تا این لحظه روشن نیست که این وقفه بشردوستانه از چه زمانی آغاز خواهد شد اما محتمل است که 4 روز ادامه یابد که این مدت قابل تمدید است.

نام 300 زندانی فلسطینی در لیست وزارت دادگستری اسرائیل وارده شده و این مبادله اسرا در چند نوبت پیاپی و در پی اجرای مبادله نخست، انجام خواهد شد.

بیشتر اسامی این فهرست شامل دختران فلسطینی و همچنین جوانان زیر 18 سال است که بازداشت شده و هنوز محاکمه نشده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید