ادامه مانور «شلیک خلیج » با حضور سعودی، کویت و آمریکا

نایف العتیبی: این رزمایش با هدف تقویت روابط نظامی و همکاری‬‌های دفاعی مشترک با کشورهای دوست و برادر و همچنین تبادل تجربیات و دانش نظامی صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رزمایش «شلیک خلیج 2021» با حضور نیروی ‬زمینی پادشاهی ‬سعودی، نیروی زمینی کویت و نیروی «اسپارتن» آمریکا برای هشتمین روز متوالی در «مجتمع الادیرع» کویت اجرا شد.

این رزمایش از یکشنبه گذشته آغاز و تا 18 نوامبر جاری ادامه خواهد داشت.

رزمایش شلیک خلیج 2021
رزمایش شلیک خلیج 2021

سرهنگ نایف العتیبی فرمانده این رزمایش گفت که مرحله اول رزمایش «شلیک خلیج 2021» با مشارکت نیروی زمینی ‬پادشاهی عربی سعودی، نیروی زمینی کویت و ارتش آمریکا به پایان رسید و اهداف اولیه آن تامین شد.

وی ادامه داد که «این رزمایش با هدف تقویت روابط نظامی و همکاری‬‌های دفاعی مشترک با کشورهای دوست و برادر و همچنین تبادل تجربیات و دانش نظامی صورت می‌گیرد. همچنین تاکتیک‌های نظامی مختلف، آموزش عملیات فرماندهی و کنترل، آموزش تیراندازی مستقیم و غیرمستقیم و بهبود سازگاری و هماهنگی تجهیزات نظامی به اجرا گ‍ذاشته می‮‌شود.‬»

او افزود: «رزمایش م‍ذکور موجب تقویت همکاری دفاعی-نظامی برای دستیابی به منافع مشترک نیروهای مسلح کشورهای شرکت کننده خواهد بود و به تحکیم اصول و مبانی هماهنگی و فعالیت مشترک میان آنها خواهد انجامید.»

رزمایش شلیک خلیج 2021
رزمایش شلیک خلیج 2021

این مقام نظامی خاطرنشان کرد: در این رزمایش، آموزش‮‌هایی در زمینه برنامه‌ریزی و اجرای رویکردهای جدید فرماندهی و کنترل، نحوه فرماندهی نیروها و واکنش سریع در شرایط عملیات اضطراری زمینی، اجرای تیراندازی تاکتیکی واحدهای پیاده و زرهی، همراه با پشتیبانی هوایی و عملیات پشتیبانی اداری به اجرا گذاشته خواهد شد.‬

ناوگان پنجم دریایی آمریکا پنج‌شنبه 11نوامبر هم اعلام کرد که رزمایشی پنج روزه با مشارکت اسرائیل، امارات و بحرین را در دریای سرخ آغاز کرده است.

رزمایش مذکور شامل تمرین‌های دریایی بوده و بر تاکتیک‌های جستجو و شناسایی متمرکز است.

یک منبع نظامی اسرائیلی در این رابطه اعلام کرد که «رزمایش دریایی مشترک در دریای سرخ با هدف مقابله با اقدامات و تهدیدهای ایران برگزار می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید