ویدیو؛ پاره کردن و به آتش کشیدن بنرهای قاسم سلیمانی در عراق و فلسطین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فعالان عراقی تصاویری ویدیویی از پاره کردن و سوزاندن تصاویر و بنرهای قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، جانشین فرمانده نیروهای حشد الشعبی که در اوایل سال 2020 در یک حمله آمریکایی در بغداد کشته شدند را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

هم‌زمان با نزدیک شدن سالگرد کشته شدن سلیمانی علاوه بر عراقی‌ها که بنرهای سلیمانی را به آتش کشیدند، فلسطینی‌های خشمگین از حماس نیز در غزه تصاویر قاسم سلیمانی را پاره کردند.

رسانه‌های عراقی گزارش دادند که یک منبع امنیتی در فرماندهی پلیس نینوا تاکید کرد عناصری از «حشدالشعبی» وابسته به ایران 3 نفر از کنشگران عراقی در منطقه اصلاح الزراعی که به سوزاندن بنرهای قاسم سلیمانی مظنون هستند را بازداشت کردند.

طبق این گزارش نیروهای حشد شعبی عملیات تفتیش گسترده‌ای را در مناطق موصل و شهرهای غرب عراق را برای بازداشت افذرادی که عکس‌های سلمانی را پاره کردند، آغاز کردند.

نیروهای حشد الشعبی وابسته به ایران طی روزهای گذشته تصاویری از قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را بر دیوارهای برخی خیابان‌ها در شهرهای مرکز و جنوب عراق نصب کردند. این اقدام با واکنش تند فعالان و کنشگران عراقی مواجه شد.

کنشگران عراقی این اقدام را نوعی بی احترامی به خون «شهدای انقلاب اکتبر» و توهین به خانوادهای قربانیانی دانستند که به دست عناصر وابسته به قاسم سلیمانی ترور شدند.

در نوار غزه نیز همزمان با سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله هوایی آمریکا، جنبش حماس بنری از قاسم سلیمانی را در خیابان‌های این شهر نصب کرد. اقدام حماس با خشم فلسطینیان مواجه شد و تنها پس از یک روز فلسطینی‌های خشمگین از حرکت حماس تصاویر سلیمانی را پاره کرده و آنها را آتش زدند.

رياض فردش یکی از فعالان سياسى در شبکه‌های اجتماعی خطاب به حماس نوشتند:«چگونه تصویر «قاتل» هزاران سوری، عراقی، لبنانی و یمنی را به بهانه دشمنى او با اسرائيل در شهر غزه نصب می‌کنید و انگاه انتظار دارید ملت‌های عرب شما را در قضیه فلسطین یاری کنند آویزان کردن عکس قاسم سلیمانی مانند آویزان کردن عکس آرئیل شارون، نتنياهو مردخاى و غيره در یکی از شهرهای کشورهای عربی مانند سوریه یا عراق یا غیره است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم