حملات هوایی اسرائیل به پایگاه هوایی تی‌فور در عمق خاک سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش رژیم سوریه شامگاه سه‌شنبه 14 ژانویه 2020 اعلام کرد جنگنده‌های اسرائیلی پایگاه هوایی تی‌فور در عمق خاک سوریه را بمباران کردند.

بنا به اعلام رسانه‌های وابسته به رژیم سوریه جنگنده‌های اسرائیلی با حمله به پایگاه تی‌فور در حومه شرقی شهر حمص آن را هدف چندین موشک قرار دادند که تنها خسارت‌های مادی به همراه داشته است.

از سویی رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانس پرس گفته که « در پایگاه تی‌فور نیروهای رژیم سوریه، نیروهای ایرانی و همچنین تعداد کمی از مشاوران نظامی روسی حضور دارند».

پایگاه هوایی تی‌فور در عمق خاک سوریه پیش‌تر نیز در چندین نوبت هدف حملات هوایی اسرائیلی قرار گرفته بود.

این پایگاه هوایی سوری در 9 آوریل 2018 هدف حملات موشکی قرار گرفت که در نتیجه آن 14 تن از جنگجویان مستقر در این پایگاه کشته شدند.

تلویزیون رسمی سوریه اعلام کرده بود که سامانه ضد هوایی سوریه شامگاه سه‌شنبه به حملات پهپادی و موشکی علیه پایگاه‌هوایی تی‌فور در استان حمص واکنش نشان داده‌‌اند.

تلویزیون رژیم سوریه همچنین اعلام کرد که حمله به پایگاه هوایی تی‌فور با استفاده از پهپاد و موشک انجام شده که سامانه پدافند هوایی سوریه به آن واکنش نشان داده و چندین موشک را رهگیری و منهدم کرد.

تلویزیون سوریه اما جزئیات بیشتری درباره طرف مسئول حمله به پایگاه هوایی تی‌فور که یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های نظامی سوریه است، ارائه نداد.

از طرفی حملات هوایی اسرائيل به پایگاه تی فور در عمق خاک سوریه همزمان با آن صورت می‌گیرد که منطقه خاورمیانه با گذشت یک هفته از کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در حمله هوایی آمریکا در 3 ژانویه جاری به اهدافی در محوطه اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد همچنان شاهد تنش‌های گسترده میان آمریکا و ایران است.

ارتش اسرائیل و از زمان آغاز بحران سوریه در سال 2011 تاکنون سلسله حملات هوایی را علیه اهدافی در خاک سوریه انجام داده که در این راستا به طور ویژه اهدافی ایرانی و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به تهران ک هم‌پیمان رژیم بشار اسد را هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید