صدور کیفرخواست دادستانی تهران علیه مدیرمسئول روزنامه همشهری

دادستانی تهران طی روزهای گذشته تعدادی از بازیگران سینمای ایران را نیز احضار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که به دنبال ثبت شکایت «فراجا» از روزنامه «همشهری»، دادستانی تهران «قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست» مدیر مسئول این روزنامه را صادر کرده است.

روزنامه «همشهری»، یک‌شنبه، 10 اردیبهشت کاریکاتوری از احمدرضا رادان، فرمانده نیروهای انتظامی را در صفحه اول خود منتشر کرد که عنوان آن «تنهایی سردار» بود.

انتشار این کاریکاتور از سوی مخالفان و منتقدان حکومت اقدامی عجیب توصيف شد و واکنش تند اصولگرایان را برانگیخت تا آنجا که دانیال معمار، سردبیر روزنامه همشهری درباره این اقدام مجبور به ارائه توضیحاتی مبهمی شد.

او در توضیح خود نوشت: «گزارش همشهری در حمایت از سردار رادان و کم کاری دیگر نهادها است. تنهایی سردار در شرایطی است که 25 نهاد دیگر مثل وزارت صمت، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس و غیره در حوزه مقابله با بی‌حجابی غایب هستند.»

در همین ارتباط خبرگزاری «فارس»، از قول علی صالحی، دادستان تهران گزارش داد که دادستانی همچنین «در پی اعمال و رفتار خارج از عرف و ارزش‌های اسلامی چند بازیگر سینما طی روزهای گذشته، تعدادی از این چهره‌ها را به دادسرا احضار» کرده است.

این گزارش حاکی است طی هفته‌های گذشته کتایون ریاحی و پانته‌آ بهرام و طی روزهای اخیر هم افسانه بایگان، فاطمه معتمد آریا و رضا کیانیان به دادسرا احضار شده‌اند.

دادستان تهران همچنین تاکید کرد:«برخی از چهره‌های احضار شده تاکنون به مقام قضایی مراجعه نکرده‌اند و در صورتی که در مهلت قانونی در دادسرا حضور نیابند، جلب خواهند شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید