نتانیاهو‌ ایران را مسئول حمله به نفتکش اسرائیلی در خلیج دانست

کشتی باربری «کامپو اسکوئر» مرتبط با اسرائیل با پرچم لیبریا در دهم فوریه توسط یک شی پرنده در 300 مایلی سواحل عمان در دریای عرب مورد حمله قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، ایران را در حمله به نفتکش اسرائیلی در خلیج متهم کرد.

نتانیاهو، یکشنبه 30 بهمن در نشست کابینه خود گفت: «تلاش‌های ما علیه ایران متوقف نخواهد شد چرا که اقدامات خصمانه آنها علیه ما همراه ادامه دارد.»

او گفت، ایران هفته گذشته بار دیگر به یک نفتکش در خلیج حمله کرد و آزادی کشتیرانی بین‌المللی را مورد تهدید قرار داد.

کشتی «کامپو اسکوئر» مرتبط با اسرائیل با پرچم لیبریا در دهم فوریه توسط یک شی پرنده در 300 مایلی سواحل عمان در دریای عرب مورد حمله قرار گرفت.

شرکت یونانی «آلتسون» که مدیریت کشتی کامپو اسکوئر را برعهده دارد، با تایید این حمله اعلام کرد، طی حمله مذکور این کشتی آسیب جزئی دیده و همه خدمه آن سالم‌ هستند.

نفتکش کامپو اسکوئر
نفتکش کامپو اسکوئر

به گفته این شرکت یونانی، شرکت لیبریایی مالک کامپو اسکوئر با شرکت باربری بریتانیایی «زودیاک ماریتایم» به مدیریت ایال عوفر، شهروند اسرائیلی در ارتباط است.

ایران هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است.

اسرائیل، ایران را به تلاش برای ساخت بمب اتم متهم می‌کند. همزمان، تهران ترور دانشمندان هسته‌ای و حمله به تاسیسات اتمی خود را به اسرائیل منتسب کرده است.

در همین رابطه، ایران حمله اخیر پهپادی به تاسیسات نظامی در اصفهان را کار اسرائیل دانسته است.

اسرائیل و آمریکا نیز ایران را در حمله پهپادی ماه نوامبر سال گذشته به یک نفتکش در نزدیکی سواحل عمان مسئول دانسته که در مالکیت عیدان عوفر، برادر‌ ایال بوده است.

نفتکش «زودیاک ماریتایم» هم در ماه ژولای سال 2021 در نزدیکی سواحل عمان با پهپاد مورد حمله قرار گرفت که دو نفر از سرنشینان آن کشته شدند. ایران نیز به انجام این حمله متهم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید