خبرگزاری «میزان» از اعدام چهار نفر به اتهام «همکاری با اسرائیل» خبر داد

در رسانه‌های دولتی ایران این افراد به نقش داشتن در «ربودن» منصور رسولی، عضو یگان 840 نیروی قدس متهم شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«میزان»، مرکز رسانه قوه قضاییه ایران، صبح یک‌شنبه 13 آذر اعلام کرد چهار شهروند این کشور که خرداد سال جاری بازداشت شده بودند، به اتهام «همکاری با اسرائیل» اعدام شده‌اند.

حسین اردوخانزاده، شاهین ایمانی محمودآباد، میلاد اشرفی آتباتان و منوچهر شهبندی بجندی چهار شهروندی هستند که پیشتر به اتهام «همکاری اطلاعاتی» با اسرائیل و «آدم‌ربایی» به اعدام محکوم شده بودند.

در رسانه‌های دولتی ایران این افراد به نقش داشتن در «ربودن» منصور رسولی، عضو یگان 840 نیروی قدس و «گرفتن اعتراف» از او متهم شده‌اند.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی پیشتر «اعترافات تلویزیونی» متهمان مذکور را پخش کرده بود.

منصور رسولی

رسانه‌های اسرائیلی تیر ماه سال جاری با انتشار یک «فایل صوتی» خبر دادند، ماموران سازمان اطلاعات و عملیات ویژه این کشور، موسوم به «موساد»، منصور رسولی یک مامور نیروی قدس سپاه پاسداران، که در طرح ترور 3 نفر نقش داشته است را در داخل ایران بازداشت و مورد بازجویی قرار داده‌اند.

رسولی در این فایل صوتی گفته بود، از سوی جمهوری اسلامی موظف شده تا یک کارمند سفارت اسرائیل در ترکیه، یک ژنرال آمریکایی در آلمان و یک روزنامه‌نگار در خاک فرانسه را به قتل برساند.

پس از عملیات بازجویی از این عضو ارشد سپاه، در آن زمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، در گزارشی بدون اشاره به هویت فرد بازجویی‌شده، از ربوده شدن او توسط «‌اراذل و اوباش» خبر داده بود.

وب‌سایت «نور نیوز»، نزدیک به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران هم در واکنش به این گزارش، بازجویی از یک عضو نیروی قدس سپاه در داخل ایران توسط موساد را «فضاسازی رسانه‌ای» خوانده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size