قوه قضاییه ایران مدعی بازداشت چند نفر مرتبط با ترور صیادخدایی شد

پیشتر روزنامه «نیویورک‌تایمز» در گزارشی خبر داد، اسرائیل به آمریکا اطلاع داده است که حسن صیادخدایی، توسط عوامل تل‌آویو ترور شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، از «بازداشت چند نفر» در رابطه با پرونده کشته‌شدن حسن صیادخدایی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران خبر داد.

ستایشی، سه‌شنبه، 22 شهریور، در نشست خبری هفتگی قوه‌ قضائیه، بدون اشاره به شمار و هویت این افراد گفت که برای بازداشت‌شدگان «قرار قانونی صادر شده است».

صیادخدایی، سرهنگ عضو یگان 840 سپاه قدس در یکم خرداد گذشته با شلیک پنج گلوله در نزدیکی منزل خود در تهران ترور شد. متعاقب آن چندین عضو سپاه از جمله نیروهایی وابسته به واحد هوافضای سپاه در ایران ترور شدند.

مسعود ستایشی با تاکید بر این که «این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است»، از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد و گفت: «تحقیقات این پرونده واحد طبقه‌بندی و محرمانه است».

پیشتر روزنامه «نیویورک‌تایمز» در گزارشی خبر داد، اسرائیل به آمریکا اطلاع داده که حسن صیادخدایی، توسط عوامل تل‌آویو ترور شده است.

یک مقام اطلاعاتی به شرط عدم افشای هویت خود به نیویورک‌تایمز گفته بود، تل‌آویو به واشینگتن اطلاع داده که هدف از این عملیات، هشدار به ایران برای توقف فعالیت یک گروه پنهان، موسوم به «یگان 840» از زیرشاخه‌های نیروی قدس سپاه پاسداران بوده است.

به‌دنبال ترور صیادخدایی، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران، گرفتن انتقام او را امری «حتمی» دانست و گفت، مسئولین امنیتی این کشور به صورت «جدی» پیگیر این موضوع هستند.

خبرگزاری «نور نیوز» رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ایران نیز این اقدام را «عبور بدون محاسبه از خط قرمز» دانست و گفت، ترور خدایی، «معادلات زیادی را تغییر می‌دهد.» در آن زمان، اسرائیل در مرزهای شمالی با سوریه و لبنان، حالت آماده‌باش اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید