پرداخت دو هزار میلیارد تومان پول نفت به سپاه در ازای تکمیل مصلاهای ایران

پروژه مصلای تهران حدود سه دهه است تکمیل نشده و امسال هم برای آن 300 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401در مجلس ایران گفت که این کمیسیون به منظور تکمیل مصلاهای کشور با پرداخت دو هزار میلیارد تومان از طریق تهاتر نفت به قرارگاه خاتم الانبیا سپاه موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری «انتخاب»، زارع پنج‌شنبه 21 بهمن تاکید کرد، مقدار یک‌ هزار میلیارد تومان برای مصلاهای سراسر کشور و یک‌ هزار میلیارد تومان نیز برای مصلای تهران از محل بند (ی) تبصره یک اختصاص یافت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق خاطرنشان کرد که در قبال هزینه این پروژه، نفت خام به نرخ رسمی صادرات در مکان‌های مورد نظر قرارگاه خاتم تحویل داده می‌شود.

با نظر به قیمت دلار در بازار ایران، هزینه این پروژه حدود 100 میلیون دلار برآورد می‌شود.

پروژه ساخت مصلای تهران بیش از سه دهه است که تکمیل نشده و هر ساله مبالغ کلانی برای آن در بودجه کشور در نظر گرفته می‌شود.

امسال نیز برای این پروژه 300 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده بود.

واگذاری نفت به نهادهای نظامی و امنیتی در جمهوری اسلامی مسبوق به سابقه است.

در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد نیروی انتظامی ایران برای تامین بخشی از هزینه‌های خود اقدام به فروش نفت کرد که کشف فساد بزرگ در این رابطه، به بازداشت اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده وقت نیروی انتظامی منتهی شد.

تهران به‌دلیل تحریم نفتی و کاهش شدید نقدینگی در کشور با هدف دور زدن تحریم‌ها به فروش قاچاقی نفت از طریق سپاه و دیگر نهادهای نظامی اقدام می‌کند.

وب‌سایت تانکر تراکرز که حرکت نفتکش‌ها در دنیا را رصد می‌کند بارها خاموش‌کردن سیستم ناوبری نفتکش‌های ایرانی را گزارش داده است. ایران با این روش می‌کوشد مقصد و مشتری محموله‌های نفتی خود را پنهان نگه دارد و بدین گونه تحریم‌های نفتی را دور بزند.

بودجه سال آینده نهادهای نظامی و تبلیغاتی در ایران افزایش زیادی کرده به‌طوری که بودجه سپاه پاسداران نسبت به سال جاری 240 درصد رشد نشان می‌دهد.

این در حالی است که نرخ رشد حقوق کارمندان و کارگران ایرانی بسیار کمتر از نرخ 50 درصدی تورم تعیین شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size