معترضان در تهران با شعار «مرگ بر دیکتاتور» به خیابان آمدند

«‌خامنه‌ای حیا کن مملکتو رها کن»، «‌نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» و «مرگ بر دیکتاتور» از جمله شعارهایی است که در اعتراضات تهران سرداده شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شماری از شهروندان تهرانی، با سر دادن‌ شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» تظاهرات اعتراضی خود را از خیابان جمهوری آغاز کردند.

ویدئو‌های منتشر شده در فضای مجازی، حاکی از آن است که ظهر دوشنبه 14 مرداد، جمعی از شهروندان تهرانی با حرکت در خیابان جمهوری با پیوستن به تظاهرات خیابانی مردم در مناطق مختلف از جمله خوزستان، اصفهان، شیراز، تبریز، لرستان و سایر شهرها شعار‌های اعتراضی سر دادند.

معترضان با حرکت از زیر پل حافظ شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» را یک صدا فریاد زندند.

شهروندان تهرانی همچنان با حرکت به سمت چهارراه استانبول شعار «خامنه‌ای حیا کن، مملکت رو رها کن» سر دادند.

ویدیوهایی از تظاهرات جمعی از شهروندان در کرج نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که شعارهایی علیه شرایط کنونی کشور سر می‌دهند.

در اولین اظهار نظرهای رسمی حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا» بدون اشاره به شعارهای سیاسی تظاهرکنندگان، درباره دلیل برگزاری تجمع ظهر امروز مقابل پاساژ علاءالدین و خیابان جمهوری اظهار کرد: «این تجمع به دلیل قطع برق پاساژ برگزار شد، البته دلیل قطع برق مشخص نبوده و در حال بررسی است.»

نیروهای امنیتی با حضور پرشمار در خیابان‌های شهرهای مختلف، کشتن دست‌کم 9 نفر، قطع اینترنت و برق و بازداشت‌های گسترده، در صدد سرکوب موج جدید اعتراضات هستند که از پنج‌شنبه 24 تیر از استان خوزستان آغاز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید