ویدیو.. یک فرمانده سپاه: ما با القاعده همکاری کردیم و به آن‌ها آموزش دادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سعید قاسمی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران، به همکاری با گروه القاعده در بوسنی هرزگوین اذعان کرد؛ سخنانی که در گفت‌وگو با برنامه «رو در رو» مطرح و دوشنبه 15 آوریل به شکل گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی ایران منتشر شد.

در این گفت‌وگو، سعید قاسمی در پاسخ به سوال مجری که در جنگ بوسنی، چه وظیفه‌ای بر عهده داشتند؟ گفت: «ما هلال احمری‌هایی بودیم که برای آموزش نظامی نیروهای مجاهدین رفته بودیم».

او با اشاره به گزارش‌های منتشر شده در این باره و کتاب‌هایی که درباره این موضوع در آمریکا چاپ شده است، عامل «لو رفتن» این اطلاعات را «کریستین امان پور» خبرنگار شبکه CNN دانست و از او به عنوان «جاسوس CNN و BBC» یاد کرد.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود به همکاری سپاه پاسداران با القاعده اشاره کرد و گفت: «در بوسنی قلب اروپا اتفاقاتی افتاد که حضور ما و سپس القاعده بود. یک مدت القاعده‌ای‌ها استیل ما را گرفته بودند؛ از سربند و پرچم گرفته تا گردان (مثلا) حمزه سید الشهدا».

او افزود: «شاهد آن بودیم که مجاهدین و آزاده‌ها از سراسر دنیا آمده بودند. آن‌جا اتفاق جدیدی رقم خورد. یعنی تشکیل یگان‌های جهادی مسلمان. آن‌چیزی که در 5-6 سال اخیر در سوریه اتفاق افتاد، آن موقع در بوسنی اتفاق افتاد. یعنی بچه‌های حزب‌الهی‌هایی که به امام (خمینی) ارادت داشتند آمدند، از آلمان آمدند، از فرانسه آمدند و از جاهای دیگر آمدند».

اتهام‌های زیادی علیه سپاه پاسداران ایران در ارتباط با همکاری با القاعده مطرح است که همواره ایران آن را رد کرده است. اکنون اما سعید قاسمی از فرماندهان سپاه به این همکاری اذعان می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید