.
.
.

اعتراضات كارگرى و قوميتى عليه روحانى

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ديدار حسن روحانى رئيس جمهوری ايران، ديروز يكشنبه 7 می 2017، از معدن "يورت" در منطقه آزادشهر استان گلستان، كه هفته پيش شاهد يک انفجار و كشته شدن 35 نفر بود، با اعتراض معدن‌چیان رو به رو شد.

عصر همان روز سفر روحانى به اروميه مركز استان آذربايجان غربى نيز با اعتراضات مردمى همراه بوده و معترضان با طرح مطالبات قوميتى و هويت‌طلبانه خواستار تدريس زبان مادرى شدند.

ويديوهاى منتشر شده از سفر روحانى به آزادشهر نشان مى‌دهد خانواده‌های قربانیان حادثه معدن يورت به خودروى حامل رئیس جمهور ايران حمله كرده او مجبور به ترک محل کردند.

خبرگزاری "نسیم" در همین رابطه به نقل از معدنچیان نوشت: «کارگران خشمگین معتقد بودند که حسن روحانی برای سفر تبلیغاتی و گرفتن رای به آزادشهر سفر کرده و می‌گفتند چرا مسوولان دولتی و رئیس‌جمهور در این چند سال که کارگران مشکل داشته و تجمع می‌کردند به آنان توجهی نداشتند.»

اما عصر یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه حسن روحانی در ادامه فعاليت‌هاى خود براى دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران وارد ارومیه شد كه با اعتراضات مردم اين شهر و متهم كردن وى به عمل نکردن به وعده‌هایش روبه‌رو شد.

به گزارش وبسايت خبرى "آرازنیوز"، اهالی ارومیه استقبال بسیار ضعیفی از روحانی در شهر داشتند و مردم حاضر نیز شعارهای ملی سر داده و به عمل نکردن روحانی به وعده‌هایش اعتراض کردند".

بنا به اين گزارش ، مردم و به خصوص جوانان شعارهایی در اعتراض به وعده‌های عمل‌نشده روحانی در مورد آذربایجان و دریاچه ارومیه سر می‌دادند.

حسن روحانی ۴ سال پیش در ارومیه قول ایجاد فرهنگستان زبان ترکی، احیای دریاچه اورمیه و تدریس زبان ترکی در مدارس را داده بود. اما با گذشت ۴ سال و اتمام دوره اول ریاست جمهوری روحانی هیچ یک از وعده‌های وی عملی نشده است.