«پنتاگون» عملیات تخلیه آمریکایی‌ها از لبنان را آغاز می‌کند

ان‌بی‌سی: یک کشتی جنگی و تفنگداران دریایی آمریکا به سمت دریای مدیترانه حرکت کردند تا به یک ناوگروه دیگر متشکل از ناو آبی‌خاکی تهاجمی«یواس‌اس اوک هیل» و یک ناو تهاجمی دیگر بپیوندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات آمریکایی با ابراز نگرانی فزاینده خود از حمله زمینی احتمالی اسرائیل به لبنان طی هفته‌های آینده، خاطرنشان کردند که وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» برخی از نیروها و تجهیزات نظامی خود را به منطقه منتقل کرده تا برای تخلیه آمریکایی‌ها، آماده شوند.

کانال «ان‌بی‌سی» به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که مقامات اسرائیلی به‌رغم فشارهای دولت بایدن، مصمم به حمله به حزب‌الله لبنان هستند.

این کانال افزود: «اسرائیل مایل است یک منطقه حائل به طول 16 کیلومتر در مرز لبنان ایجاد کند».

طبق گفته «ان‌بی‌سی»، اسرائیل خواستار دورکردن حزب‌الله از مرزها با ابزار دیپلماتیک است اما اگر این کار امکان‌پذیر نشد، ارتش اسرائیل آماده استفاده است.

این کانال تاکید کرد که واشینگتن به همراه هم‌پیمانان خود در حال هماهنگی برای اجرای عملیات تخلیه از لبنان و هرگونه عملیات نظامی است.

«ان‌بی‌سی» اعلام کرد که «پنتاگون»، برخی از تجهیزات نظامی را به نزدیکی اسرائیل و لبنان انتقال داده تا برای اجرای عملیات تخلیه، آماده باشند.

طبق گزارش این کانال، یک کشتی جنگی و تفنگداران دریایی آمریکا به سمت دریای مدیترانه حرکت کردند تا به یک ناوگروه دیگر متشکل از ناو آبی‌خاکی تهاجمی«یواس‌اس اوک هیل» و یک ناو تهاجمی دیگر بپیوندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید