سیاست جدید کوبا برای جلوگیری از مهاجرت فزاینده به آمریکا

ارنستو سوبرون، مدیر امور کنسولی وزارت خارجه کوبا اعلام کرد این اقدامات بر «تقویت روابط با جامعه کوبایی‌های خارج از کشور» متمرکز است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با توجه به مهاجرت فزاینده شهروندان کوبایی به ایالات متحده طی سالیان اخیر، دولت کوبا اقداماتی را اعلام کرد که محدودیت‌های ارتباط با خانه برای شهروندان خود که در خارج از کشور زندگی می‌کنند را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، وزارت خارجه کوبا روز سه‌شنبه اعلام کرد که اعتبار گذرنامه برای کوبایی‌های بالای 16 سال را از 6 سال به 10 افزایش داده است، و افزود بیش از نیمی از هزینه‌های تمدید مدارک سفر به خارج و داخل جزیره را کاهش می‌دهد.

شهروندان کوبایی که در خارج از کشور به سر می‌برند، مجبورند هر دو سال یکبار، حتی قبل از انقضای گذرنامه‌شان، برای حفظ وضعیت فعال خود هزینه‌ای بپردازند. وزارت خارجه کوبا در اعلامیه اخیر خود آن هزینه را نیز حذف کرد.

ارنستو سوبرون، مدیر امور کنسولی وزارت خارجه کوبا، اعلام کرد که قوانین جدید از اول ژوئیه اجرایی می‌شود، و افزود که این اقدامات بر «تقویت روابط با جامعه کوبایی‌های خارج از کشور» متمرکز است.

به گفته رویترز، کوبا به مدت چندین دهه روند مهاجرت شهروندان خود را محدود کرده است، و بسیاری از کوبایی‌هایی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، از مشکلات اداری و هزینه‌های گزاف برای حفظ روابط و تمدید اسناد سفر به کشور خود شکایت دارند.

بر اساس داده‌های گمرک و گشت مرزی ایالات متحده، پارسال بیش از سیصدهزار کوبایی از مرز ایالات متحده عبور کرده و وارد این کشور شدند، که در بحبوحه بحران اقتصادی بی‌سابقه، مهاجرتی رکوردشکن است.

به گفته رویترز، مهاجرت فزاینده به خارج از جزیره، اقتصاد این کشور کمونیستی که در حال حاضر «نزدیک به فروپاشی» است، را به شدت تاثیر قرار داده است و به جامعه کوبا فشار زیادی می‌آورد، به طوری که اعضای بسیاری از خانواده‌های کوبایی از هم جدا افتاده و در سراسر جهان پراکنده شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم