تأکید آمریکا بر اخراج ایران از کمیسیون جایگاه زن سازمان ملل

پرایس تأکید کرد، حذف جمهوری اسلامی از این کمیسیون «اقدام درست» و بیانگر حمایت واشینگتن از حقوق زنان در ایران و سایر جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت، واشینگتن به اخراج جمهوری اسلامی از کمیسیون «مقام زن» سازمان ملل متعهد است.

پرایس، سه‌شنبه 6 دسامبر به وقت محلی، در نشستی مطبوعاتی گفت، به‌دلیل اقدامات جمهوری اسلامی علیه زنان و دختران در ایران، گروه‌های مدنی مختلفی خواستار حذف تهران از این کمیسیون هستند.

پرایس تأکید کرد، حذف جمهوری اسلامی از این کمیسیون «اقدام درست» و بیانگر حمایت واشینگتن از حقوق زنان در ایران و سایر جهان است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، رای‌گیری برای حذف ایران از این کمیسیون در روز چهارشنبه 14 دسامبر صورت گرفته و واشینگتن در این زمینه به دنبال جلب حمایت اعضای شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل است.

او همچنین خاطرنشان کرد، آمریکا برای حذف ایران از این کمیسیون، «در چندین سطح» مشغول رایزنی با شرکا و متحدان خود است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، دوشنبه 14 آذر، این اقدام را «غیرقانونی» خوانده و گفت، تهران به تلاش‌های خود برای جلوگیری از اخراج این کشور از کمیسیون جایگاه زن ادامه خواهد داد.

ند پرایس در بخش دیگری از اظهارات خود به احکام اعدام صادره علیه بازداشت‌شدگان و شکنجه آن‌ها توسط نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و آن را ناشی از «ترس رهبری ایران از مردم خود و ترس حکومت از حقیقت» دانست.

به گفته پرایس، حکومت ایران تلاش می‌کند تا با صدور چنین احکامی در بین مردم و مخالفان خود هراس ایجاد کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد، واشینگتن به همراه شرکای خود در سراسر جهان، به‌دنبال راه‌هایی است تا با نقض حقوق بشر در ایران مقابله کند. به گفته او برخی از این اقدامات علنی و برخی دیگر غیرعلنی صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید