.
.
.

ویدیو... بازداشت تهیه‌کننده سرشناس هالیوودی متهم به آزار جنسی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش شبکه ­سی ان ان، «هاروی وینستین» تهیه‌کننده سرشناس هالیوودی متهم به آزار جنسی زنان روز جمعه 26 مه خود را تسلیم پلیس نیویورک کرد. او به اتهام تجاوز به یک زن و آزارجنسی یک زن دیگر بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، «هاروی وینستین» که یکی از با نفوذترین چهره‌های صنعت سینمای آمریکا است در پی شکایت بیش از 80 زن و اتهام او به تجاوز، آزار و اذیت جنسی و سوء ‌استفاده توسط پلیس نیویورک دستگیر شد.

تعداد زنانی که رسما علیه «هاروی وینستین» شکایات کرده‌اند و یا در این رابطه با رسانه‌ها گفتگو کرده‌اند بالغ بر 82 نفر هستند. که در میان آنان نام افراد مشهوری همچون «آنجلینا جولی»، «گوئنیت پالترو»، «کیت بلانشت»، «لایست آنتونی»، «آسیا آرجنتو»، «روزانا آرکت»، «جسیکا بارت» و «کیست بکینسل» به چشم می‌خورد.

رسوایی اخلاقی «هاروی واینستین» برای نخستین بار توسط هفته‌نامه نیویورکر فاش شد، در پی آن جنبش‌ Metoo# در هالیوود آغاز شد تا از سوء‌استفاده جنسی از زنان در سینما جلوگیری کند.

«واینستاین» یکی از بنیانگذاران کمپانی «میرامکس» بود که ساخت فیلم‌های چون «داستان عامه پسند» را در کارنامه خود دارد او سپس در سال 2005 به همراه برادرش «باب» کمپانی فیلمسازی «واینستاین» را تاسیس کرد.

«هاروی وینستین» در سال 1998 برای تهیه‌کنندگی فیلم «شکسپیر عاشق» جایزه اسکار را دریافت کرد.