.
.
.

جزیره‌هایی با شکل‌های عجیب و غریب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جزیره‌ها قطعاتی از خشکی هستند که گرداگرد آنها را آب فرا گرفته است. در نتیجه تماس سواحل جزایر با آب طی هزاران و شاید میلیون‌ها سال، برخی از جزایر شکل‌های عجیب و غریبی به خود گرفته‌اند.


1.جزیره قلب - فیجی

جزیره زیبای Tavarua یکی از زیباترین جزایر جهان محسوب می‌شود. این جزیره که شبیه به قلب انسان است، حدود 12 هکتار مساحت دارد و در نزدیکی جزیره ویتی لوو که بزرگترین جزیره کشور فیجی، واقع شده است. شهر سووا پایتخت فیجی در جزیره ویتی لوو قرار دارد.


2.جزیره لبخند – مالزی

در نزدیکی شهر کوتاکینابالو، مرکز ایالت صباح مالزی، سه جزیره قرار دارند که اگر از آسمان به آنها نگریسته شود، به مانند شکلک لبخند دیده می‌شوند.

3.جزیره پیتزا – پرتغال

این جزیره که دهانه یک آتشفشان را در خود دارد به مانند یک تیکه مثلثی پیتزا دیده می‌شود.

4.جزیره هلی‌کوپتر- فیلیپین

این جزیره که در منطقه نیدو بالاوان در جنوب شرقی مانیل قرار دارد، به شکل یک هلی‌کوپتر دیده می‌شود. این جزیره که مملو از جنگل‌های بارانی است در شمال غارهای آبی به عمق 15 تا 24 متر و در جنوب صخره‌های مرجانی دارد.

5.جزیره اسب ماهی – اکوادور

جزیره اسب ماهی در منطقه جزایر گالاپاگوس در کشور اکوادور قرار دارد. بزرگترین جزیره این منطقه، جزیره ایزابلا نام دارد و از ارتفاع بسیار زیاد به شکل اسب ماهی دیده می‌شود. این گروه از جزایر در 926 کیلومتری غرب اکوادور و در اقیانوس آرام قرار دارند و خط استوا از روی آنها می‌گذرد.

6.جزیره لاک‌پشت – تایوان

این جزیره لاک‌پشت شکل محل قرار گرفتن آتشفشانی به نام Gkouisan در کشور تایوان است. نهنگ‌های زیادی پیرامون این جزیره زندگی می‌کنند و سالانه هزاران توریست برای دیدن نهنگ‌ها به این جزیره می‌روند.

7.جزیره بومرنگ

این جزیره در منطقه مرزی کشورهای فیلیپین، مالزی و ویتنام قرار دارد و شکل یک بومرنگ به خود گرفته است.

8.جزیره تمساح – فیلیپین

بوراکای جزیره‌ای در فیلیپین است که در فاصله 315 کیلومتری جنوب مانیل، پایتخت این کشور و در شمال غرب جزیره پانای و در غرب مجمع‌الجزایر ویسایاس قرار دارد. مساحت این جزیره 10.32کیلومتر مربع است و حدود 29 هزار نفر جمیعت دارد.

9.جزیره هلال – هاوایی

این جزیره کوچک که کمتر از 10 هکتار مساحت دارد، در منطقه‌ای میان دو شهرستان مائوئی و کاهولای در هاوایی آمریکا قرار دارد. خمیدگی این جزیره، آن را به شکل هلال ماه درآورده است.

10.جزیره ماهی – کروواسی

جزیره ماهی که بخشی از جزایر بریجونی است در بخش شمالی دریای آدریاتیک در کروواسی قرار دارد. مجموعه جزایر بریجونی متشکل از 14 جزیره کوچک در منطقه پولا در کرواسی است که ساکنان محلی می‌گویند، در گذشته آثار 200 دایناسور در این منطقه یافت شد.


11.جزیره دولفین – ایتالیا

جزیره دولفین در خلیج سالرنو در سواحل آمالفی در دریای تیرنی ایتالیا و در نزدیکی دو روستای کاپری و پوستیانو قرار دارد.