CNN: وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی گزینه اعزام نیروی نظامی به سوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه خبری CNN چهارشنبه 15 فوریه گزارش داد که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در حال بررسی طرحی است که برپایه آن، احتمال دارد اعزام نیروهای نظامی جنگی در سوریه را برای جنگ علیه شبه‌نظامیان گروه داعش، توصیه کند.

این یکی از طرح‌هایی است که پنتاگون در حال بررسی آن است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، از مسئولان وزارت دفاع این کشور خواسته تا پایان ماه فوریه، طرح‌های خود را برای سرعت بخشیدن به روند جنگ علیه گروه داعش ارائه دهند.

یک مقام مسئول آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، گفته است که آمریکا هم‌اکنون نیز شمار اندکی از نیروهای ویژه را در سوریه مستقر کرده است.

این مقام مسئول افزوده است که طرح پنتاگون، همچنان در در دست بررسی قرار دارد و هیچ گزینه‌ای به ترامپ ارائه داده نشده است.

در گزارش شبکه CNN آمده که هنوز جزئیات طرح به طور کامل مشخص نشده است.

دونالد ترامپ در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، جنگ با تروریسم و از میان بردن گروه داعش را، در اولویت برنامه‌های خود اعلام کرده بود.

دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا، از اعزام نیرو برای جنگ علیه گروه داعش امتناع می‌کرد و نیروهای ارسالی چه در سوریه و چه در عراق، تنها برای ارائه مشاوره نظامی و آموزش نیروهای هم‌پیمان هستند.

اعزام این نیروها هم در قالب ائتلاف بین‌الملل بود. این ائتلاف از نیروهایی که علیه داعش در حال نبرد هستند، پشتیبانی هوایی می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید