سیگار برگ کوبایی وارد بازار آمریکا می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

می‌لاگروس دیاز از ۴۸ سال پیش در پیچیدن سیگار برگ مشهور کوبایی کار می‌کند به گونه‌ای که دیگر بوی تنباکو را تحمل نمی‌کند. اما هنگامی که فهمید سرانجام بازار آمریکا درهای خود را برای سیگار کوبایی «هوانا» که با دست پیچیده می‌شود باز می‌کند، سر از پا نمی‌شناخت.

از هنگامی که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه گذشته، از سر گیری روابط دیپلماتیک با کوبا را پس از پنجاه سال اعلام کرد و گفت، تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور رفع خواهد شد، آمریکایی‌ها به مغازه سیگار فروشی در هتل ناشنال هاوانا سرازیر شدند؛ جایی که دیاز با تکنیکی که از قرن نوزدهم تغییری نکرده، به روش دستی سیگار می‌پیچد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، می‌لاگروس دیاز در حالی که دستهای خود را بالا گرفته بود و کف می‌زد، فریاد می‌کشید: «آمریکایی‌ها آمدند.»

او افزود: «آن‌ها دیگر نمی‌ترسند و من خیلی خوشحالم. زیرا هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم در سن ۷۶ سالگی، از سر گیری روابط میان دو کشور را ببینیم. باور دارم که مقادیر بیشتری سیگار خواهیم فروخت و مسیر همچنان در اولش قرار دارد.»

سیگار برگ هاوانا، یکی از تولیدات سنتی کوبایی است که کریستوف کلمپ، کاشف قاره آمریکا دید ساکنان اصلی جزایر کاراییپ در سال ۱۹۴۲، برگ‌های تنباکو را به صورت پیچیده شده، دود می‌کنند.

سیگار کوبایی، بهترین سیگار جهان به شمار می‌رود.

برپایه قوانین جدید، آمریکا به شماری از آمریکایی‌ها این اجازه را می‌دهد که به کوبا سفر کنند و به همراه خود به مقدار ۱۰۰ دلار مشروبات الکلی و تنباکو، به آمریکا ببرند.

از سر گیری روابط تجاری میان دو کشور، نیازمند موافقت کنگره آمریکا با پایان دادن به تحریم‌های اقتصادی کوبا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید