خشم مسکو از "خواننده زن نمای" یورو ویژن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برنده شدن کونچیتا ورست، خواننده زن نمای اتریشی، در مسابقه سالانه خوانندگی اروپا، خشم مسکو را در پی داشت.

ویتالی میلونف، نماینده مجلس روسیه، با عصبانیت پیروزی ورست در این رویداد را "تبلیغ آشکار همجنسگرایی و انحطاط معنوی" خواند.

به نوشته روزنامه آمریکایی نیویورک پست، عصبانیت میلونف از شکست رقیب روسی ورست در این مسابقات هم بود. این مسابقات هم ساله در میان کشورهای اروپایی برای انتخاب خواننده برتر سال برگزار می شود و طرفداران بیشماری در همه این کشورها دارد.

کشورهای محافظه کار اروپای شرقی همچون روسیه، بلاروس و ارمنستان از برگزار کنندگان یورو ویژن خواستند تا ورست را از دور مسابقات حذف و یا پخش زنده برنامه او در سراسر اروپا را سانسور کنند. در بعضی از شهرهای روسیه مردم تماشاچی ورست را هو کردند.

ناظران سیاسی واکنش روسیه به این رویداد را نشانه شکاف بین آزادیخواهان نواندیش و محافظه کاران سنتی در غرب و شرق اروپا می دانند.

اما برای ورست- که نام اصلیش توماس نیوورت است و خود را "خانم ریشو" می خواند- این افتخاری بود که برای کشورش اتریش و برای اولین بار بعد از سال 1966 بدست آورده است.

این خواننده 25 ساله ضمن تشکر از رای دهندگان در باره انتقادها گفت: "اگر آنها از من و آنچه هستم ناراحتند، من با آن کنار می آیم. پوست من کلفت است. یک کمی موی صورت که نباید این همه ناراحتی داشته باشد."

ورست ادعا کرد: "80 درصد خواهندگان امضا از او از کشور روسیه و اروپای شرقی هستند- و این برای من مهمه."

پیروزی ورست در مسابقه یوروویژن یکروز پیش از برگزاری رفراندم در مناطق شرقی اوکراین صورت گرفت. در این رفراندم 90 درصد رای دهندگان خواستار رابطه نزدیکتر با روسیه شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید