یکی از قویترین طوفانهای ثبت شده تاریخ فیلیپین را در نوردید

با احتمال تلفات شدید و خرابی های گسترده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک طوفان نیرومند، بخش های مرکزی فیلیپین را درنوردید. مقام های فیلیپینی گفته اند در این طوفان، که احتمال می رود نیرومند ترین طوفان ثبت شده جهان باشد، تاکنون بیش از صد تن جان باخته و هزاران تن دیگر بیخانمان شده اند.

بنینو آکینو، رئیس جمهور فیلیپین در مصاحبه با خبرگزاری های داخلی و خارجی اعلام کرد، تا برقراری ارتباط با مناطق آسیب دیده ، این احتمال وجود دارد 10 هزار نفر در این توفان جان خود را از دست داده باشند.

مقامات هواشناسی فیلیپین اعلام کردند طوفان هایان بین 320 تا 350 کیلومتر در ساعت سرعت داشت، و سبب قطع برق بیش از بیست شهر در این کشور شده است.

صدها هزار نفر از ساکنان مناطق ساحلی فیلیپین به علت این طوفان، مجبور شده اند خانه های خود را ترک کنند. سرعت این طوفان به حدی شدید بود که زندگی مردم در مناطق ساحلی عملا فلج شده است. کارمندان سازمان های امداد رسانی در این مناطق مستقر شده اند و رییس جمهور فلیپین نیز به باشندگان این بخش ها دستور داده است تا خانه های شان را ترک کنند.

رییس اداره هواشناسی ایالت گوانگدونگ گفته است: "امسال طوفان های گرمسیری، استان گوانگدونگ را بسیار زیاد متاثر کردند. تاکنون ده طوفان به طور خیلی شدید بخش هایی از استان گواندونگ را درهم کوبیده، که سه طوفان آن با رانش های زمین همراه بوده است."

صدها ساختمان که در مسیر عبور این گردباد قرار داشتند، آسیب دیده اند و برق مناطق گُسترده ای از فیلیپین قطع شده است. شدت گردباد به حدی بود که حدود ۷۵۰ هزار نفر از منازل خود فرار کردند.

میزان بارندگی در این طوفان و در شماری از مناطق حدود ۴۰۰ میلی متر گزارش شده است.

هرسال حدود بیست طوفان دریایی فیلیپین را در هم می کوبد. اما طوفان هایان شدتش از طوفان های دیگر بسیار بیشتر بود. مردم این مناطق در حالی طوفان هایان را تجربه می کنند که سه هفته پیش از این نیز همین منطقه شاهد یک زمین لرزه نیرومند بود که به کشته شدن دویست نفر و بی خانمان شدن هزاران نفر منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید