.
.
.

بیل گیتس نظریه‌های توطئه درباره همه‌گیری کرونا را «احمقانه و شیطانی» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنیانگذار مایکروسافت، از انتشار نظریه‌های توطئه درباره همه‌گیری کرونا در شبکه‌های اجتماعی اظهار تعجب و آنها را «احمقانه و شیطانی» توصیف کرد.

بیل گیتس چهارشنبه 27 ژانویه 2021 در مصاحبه ای با رویترز گفت میلیون‌ها پست در شبکه‌های اجتماعی درباره «تئوری احمقانه توطئه» در رابطه با خودش و آنتونی فاوسی متخصص ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده دیده است.

او افزود: «هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد که من و دکتر فاوسی در این نظریه‌های واقعا شیطانی برجسته شویم و من از این مسئله بسیار متعجب شده‌ام. امیدوارم چنین نظریه‌هایی از بین برود».

گیتس که در سال 2014 از سمت رئیس شرکت مایکروسافت کناره‌گیری کرد، خود را متعهد کرد که حداقل 1.75 میلیارد دلار برای درمان بیماری کووید 19 کمک‌ کند، این کمک شامل پشتیبانی از برخی از سازندگان واکسن، تشخیص و درمان‌های بالقوه است.

از زمانی که همه‌گیری ویروس کرونا از یک سال پیش آغاز شد، نظریه‌های توطئه زیادی در اینترنت گسترش یافت و اطلاعات غلطی درباره این ویروس، ریشه آن و انگیزه‌های افرادی که برای مبارزه با آن تلاش می‌کنند، منتشر شده است.

از جمله این ادعاها این بود که فاوسی و گیتس برای کنترل افراد می‌خواهند از شیوع ویروس سود ببرند و اینکه می‌خواهند با استفاده از واکسن، ریزتراشه‌های قابل ردیابی را در افراد استفاده کنند.

گیتس در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار کرد: «آیا مردم واقعا این چیزها را باور دارند؟ ما واقعا باید طی سال آینده در این مورد آموزش ببینیم و درک خود را بالا ببریم. باید یاد بگیریم که چگونه رفتار مردم تغییر می‌کند و چگونه چنین چیزهایی را باید به حداقل برسانیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم