امارات متحده عربی نقض‌کنندگان قوانین مبارزه با کرونا را مجازات می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دادگستری امارات متحده عربی روز سه شنبه 24 مارس اعلام کرد، افرادی که محدودیت های اعمال شده در خصوص برنامه منع شیوع ویروس کرونا را نادیده بگیرند، مجازات می شوند.

این وزارت خانه در بیانیه‌ای اعلام کرد، ماده قانونی شماره 14 از قانون فدرال سال 2014 مربوط به مجازات ناقضان قوانین مبارزه با بیماری‌های واگیر در این کشور شامل محدودیت‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در رابطه با منع شیوع ویروس کرونا را شامل می‌شود لذا از تاریخ اعلام این محدودیت‌ها با افرادی ناقض این قوانین برخورد و در صورت مشاهده مجازات خواهند شد.

این وزارتخانه اعلام كرد، مجازات‌های در راستای حفظ سلامت عمومی و حمایت از تلاش‌های دولت در اجرای برنامه راهبردی مقابله با بیماری‌های واگیر از جمله ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آنها مقرر شده است.

وزارت دادگستری امارات افزود، این مجازات شامل حبس یا جریمه نقدی به مبلغ بیش از 10 هزار درهم می‌شود.

این وزارتخانه از همه پزشکان، داروسازان، متخصصین داروسازی و کسانی که در حرفه پزشکی مشغولند، خواست تا در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک در مدت کمتر از 24 ساعت اطلاع رسانی کنند. وزارت دادگستری تاکید کرد، در صورت پنهان‌کاری یا عدم اطلاع رسانی مجازات خواهند شد.

این قانون همچنین به صاحبان وسایل نقلیه هشدار داد، در صورت مشاهده موارد افراد مشکوک به بیماری ویروس کرونا اطلاع رسانی کرده و از نقل و انتقال آنها بدون اطلاع مقامات رسمی دولت از قبیل وزارت بهداشت، مجازات خواهند شد.

این قانون مجازات حبس جزای نقدی بین 10 هزار تا 50 تا 100هزار درهم یا هر دو مجازات را برای کسانی که مسافران بیمار را از جایی بدون تأیید وزارت یا مراجع بهداشتی به جای دیگر منتقل می‌کنند، مقرر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید