آخرین آمار رسمی ایران درباره کرونا...مرگ 354 و ابتلای 9 هزار نفر

سخنگوی وزارت بهداشت: 2959 بهبود یافتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران به نقل از وزارت بهداشت این کشور روز چهار‌شنبه 11 مارس اعلام کردند 354 نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بنا بر منابع رسمی ایران آمار تعداد جان‌باختگان طی یک روز گذشته 63 نفر بوده است.

به گفته وزارت بهداشت آمار مبتلایان شناسایی شده با 958 مورد افزایش به 9 هزار نفر رسیده است که از این تعداد 2959 نفر بهبود یافته‌اند.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که اظهارات مقام‌ها و خبرنگاران محلی در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان و درگذشتگان ممکن است بسیار بیشتر از آمار رسمی باشد.

بیشترین شمار افزایش ابتلا در یک روز گذشته به شهر تهران با 256 مورد مربوط می‌شود. بعد از تهران، بیشترین موارد جدید ابتلا در استان‌های اصفهان (170)، سمنان (63)، قم (53)، البرز (45) و خراسان رضوی (34) گزارش شده است.

اظهارات مقام‌ها رسمی ایران و گزارش خبرنگاران محلی در نقاط مختلف ایران نشان می‌دهد که آمار واقعی مبتلایان و درگذشتگان ابتلا به کرونا ممکن است بسیار بیشتر از آمار رسمی اعلام شده باشد.

گفتنی است که روز گذشته کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از شناسایی 881 مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ 291 نفر و همچنین ابتلای 8042 نفر دیگر خبر داد.

«خبرگزاری تسنیم» به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت ایران گزارش داد که در طول 24 ساعت 881 مورد بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد.

طبق منابع پزشکی آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران در حال افزایش است . یکی از نمایندگان مجلس امروز گفته است کرونا در تمام شهرهای ایران منتشر شده است و قرنطینه کردن دیگر فایده‌ای ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید