اعتصاب غذای 5 تن از فعالان محیط زیست بازداشتی در زندان اوین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری فعالان حقوق بشری ایران، روز پنجشنبه 8 اگوست از اعتصاب غذای امیرحسین خالقی و طاهر قدیریان، دو تن از فعالان محیط زیست در زندان اوین خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، با اعتصاب این دو فعال محیط زیستی شمار این فعالانی که دست به اعتصاب غذای زده‌اند، به 5 نفر رسیده است.

پیش از خالقی و قدیریان، سپیده کاشانی، هومن جوکار و نیلوفر بیانی، سه تن دیگر از متهمین این پرونده نیز در اعتراض به ادامه بازداشت موقت و غیر قانونی دست به اعتصاب غذا زده بودند.

متهمین این پرونده مراد طاهباز، سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان و عبدالرضا کوهپایه، فعالان محیط زیست در ایران هستند که بیش از 500 روز گذشته را در بازداشت در زندان اوین به سر می‌برند.

اعتصاب غذای این شهروندان در اعتراض به «ادامه بازداشت موقت و غیر قانونی» آنها صورت گرفته است.

خانواده‌های فعالان محیط زیست می‎گویند مقامات قضایی جمهوری اسلامی از دادن اطلاعات دقیق در باره روند محاکمه فرزندانشان جلوگیری می‌کنند کاری که باعث نگرانی شدید خانواده‌های آنها شده است.

در همین حال سازمان دیده بان حقوق بشر گفته است اطلاعی از تماس فعالان محیط زیستی زندانی با خانواده هایشان بعد از 12 مرداد در دست نیست.
خانواده این هشت فعال محیط زیست زندانی ماه گذشته در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران ضمن درخواست برای آزادی آنان تاکید کردند که با گذشت یک سال و نیم از بازداشت این فعالان، «هیچ سند و مدرکی از سوی دادسرا و اطلاعات سپاه ارائه» نشده است. این در حالی است که وزارت اطلاعات ایران نیز که به عنوان مرجع تشخیص موضوع جاسوسی است، بارها اتهام «جاسوسی» علیه این فعالان محیط زیست را رد کرده و آن را وارد ندانسته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید