مایکروسافت: روسیه با انتشار اطلاعات نادرست المپیک فرانسه را هدف گرفته است

مایکروسافت بر این باور است که سازمان امنیت روسیه در تلاش است تا درباره حضور در المپیک 2024 فرانسه در مردم ترس ایجاد کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ماه‌های منتهی به المپیک پاریس در تابستان 2024، فیلمی ظاهرا مستند با گزارش تام کروز، بازیگر مشهور هالیوودی، تحت عنوان «المپیک سقوط کرده‌ است»، که سلامت المپیک و برگزارکنندگان آن را زیر سوال می‌برد، در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

محققان «مایکروسافت» می‌گویند این فیلم محصول تبلیغاتی دستگاه امنیتی روسیه است و با «جعل عمیق» تام کروز و استفاده از نام فیلمی به نام «المپ سقوط کرده است» (2013) ساخته شده است.

به گفته مایکروسافت، دو گروه نفوذ روسی به نام‌های Storm-1679 و Storm-1099 پشت تولید و پخش این مستند جعلی هستند. این فیلم در چهار قسمت 9 دقیقه‌ای عرضه شده که هر قسمت با جلوه صوتی «تادوم» و انیمیشن قرمز رنگ «N» که هر دو علامت «نتفلیکس» هستند شروع می‌شود.

تام کروز قلابی در حالی که موسیقی دراماتیک در پس‌زمینه فیلم پخش می‌شود، می‌گوید: «در این مجموعه شما را با آنچه درون صنعت ورزش جهانی می‌گذرد آشنا خواهم کرد. به ویژه برخی از مدیران بد کردار کمیته بین‌المللی المپیک را افشا خواهم کرد که به تدریج و به طرزی دردناک رشته‌های المپیک که هزاران سال وجود داشته‌اند را حذف می‌کنند.»

به گفته مایکروسافت، این مستند جعلی اولین بار در ژوئن 2023 منتشر شد، اما به نظر می‌رسد با نزدیک‌تر شدن بازی‌های المپیک مورد توجه قرار گرفته است. این بازی‌ها از 26 ژوئیه در پاریس آغاز می‌شود و تا 11 آگوست ادامه دارد.

مایکروسافت بر این باور است که سازمان امنیت روسیه در تلاش است تا درباره حضور در المپیک 2024 فرانسه در مردم ترس ایجاد کند. ویدیوهای جعلی نیز پخش شده‌اند که ادعا می‌کنند هشدارهای «سیا» هستند، و مدعی هستند که المپیک در معرض خطر یک حمله تروریستی بزرگ است.

علاوه بر این‌ها، ویدیوهای دیگری که به نظر می‌رسد از رسانه‌های خبری معتبر مانند «فرانسه24» گرفته شده‌اند، ادعا می‌کنند که 24 درصد بلیط‌های فروخته‌شده المپیک پاریس به دلیل ترس از تروریسم بازگردانده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size