عمیق‌ترین استخر جهان در دبی افتتاح شد

«دیپ دایو دبی» استخری سربسته است که با آب شیرین پر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دبی که خانه بلندترین آسمان‌خراش جهان «برج خلیفه» است، به تازگی خانه عمیق‌ترین استخر جهان تحت عنوان «دیپ دایو دبی» نیز شده است.

به گزارش خبرگزاری رادیوی ملی آمریکا «اِن‌پی‌آر»، این استخر بیش از 60 متر عمق دارد، و به عنوان عمیق‌ترین استخر جهان در کتاب رکوردهای «گینس» ثبت شده است. این استخر جدید، رکورد استخر «دیپ اسپات» در لهستان که 45 متر عمق داشت را شکست؛ و آن را 14 میلیون لیتر آب، معادل آبی برای پر کردن شش استخر شنای المپیک، پر کرده است.

Advertisement

«دیپ دایو دبی» استخری بسیار بزرگ است که به منظور غواصی طراحی شده، و در حقیقت شهری زیر آب با محیط‌های مختلف است. غواصان می‌توانند زیر آب فوتبال، بیلیارد، یا شطرنج بازی کنند، یا اینکه به گشت و گذار در سالن‌ها و دالان‌های اعماق استخر بپردازند. به گفته طراحان استخر، با یک بار غواصی نمی‌شود تمام استخر را دید، و چندین مرتبه غواصی لازم است تا گشت و گذار را کامل کرد.

این استخر را ولیعهد دبی، شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، اخیرا افتتاح کرد، و در حال حاضر فقط از طریق دعوت‌نامه می‌توان از آن بازدید کرد. مشاهیر بین‌المللی از جمله ویل اسمیت، هنرپیشه آمریکایی در آن غواصی کرده و تصاویرش را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند. به احتمال زیاد این استخر در اواخر ماه ژوئیه به روی عموم گشوده خواهد شد، و تمام بازدیدکنندگان بالای ده سال می‌توانند در آن غواصی کنند.

«دیپ دایو دبی» در اصل استخری سربسته است که با آب شیرین پر شده است، و دمای آن به طور ثابت 30 درجه سانتیگراد نگه داشته می‌شود. 56 دوربین نظارتی در جاهای مختلف استخر کار گذاشته شده تا ایمنی غواصان را تضمین کند. در صورت وقوع شرایط اضطراری، اتاقی ویژه در عمق استخر وجود دارد که می‌تواند 12 نفر را در خود جای دهد. و شاید بهترین خبر درباره این استخر عمیق این باشد که غواصان می‌توانند بدون ترس از حملات کوسه در آن گشت و گذار کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size