سرمربی پرتغال حضور کریستیانو رونالدو در «فیفا دی» را مهم دانست

روبرتو مارتینس در مصاحبه با نشریه بریتانیایی «منچستر ایونینگ نیوز» حضور رونالدو در تیم‌ملی پرتغال را بسیار مهم دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روبرتو مارتینس، سرمربی اسپانیایی تیم‌ملی پرتغال اعلام کرد که دعوت‌شدن کریستیانو رونالدو، ابر‌اسطوره و دارنده پنج توپ طلای فوتبال جهان در «فیفا دی» پیش‌رو برای تیم‌ملی پرتغال بسیار مهم است.

پس از حذف پرتغال از مرحله یک‌چهارم پایانی جام‌جهانی 2022 قطر توسط مراکش، اکنون شاگردان مارتینس خود را برای برگزاری دو دیدار مقابل لیختن اشتاین و لوکزامبورگ در روزهای 23 و 26 مارس در چارچوب رقابت‌های مقدماتی یورو 2024 که آلمان میزبان آن است، آماده می‌کنند.

Advertisement

مارتینس که پس از جام‌جهانی با استعفا از سرمربیگری بلژیک به‌عنوان مدیرفنی تیم‌ملی پرتغال معرفی شد، روز گذشته لیست بازیکنان دعوت‌شده به اردوی پرتغال را اعلام کرد که نام‌های رونالدوی 38 و په‌په 40 ساله به چشم می‌خورد.

رونالدو در پنج بازی پرتغال در جام‌جهانی قطر که در بیشتر آنها به‌عنوان بازیکن تعویضی حضور داشت، یک گل به‌ثمر رساند.

«سی‌آر سون» با 118 گل در 196 بازی، آقای گل بازی‌های ملی در طول تاریخ است.

مارتینز در اظهاراتی که نشریه بریتانیایی «منچستر ایونینگ نیوز» آن را پوشش داده است، گفت: «من اصلاً به سن اهمیت نمی‌دهم و رونالدو بازیکنی سخت‌کوش و متعهد است و حضور او در تیم‌ملی پرتغال بسیار مهم است.»

وی افزود: «نام کریستیانو را در لیست خودم گنجاندم، زیرا او برای 19 سال یک عنصر مهم برای تیم‌ملی پرتغال بوده است و مطمئناً شایسته احترام و قدردانی است.»

مارتینس ادامه داد: «هدف من تشکیل یک تیم خوب از بازیکنان برای راهیابی به جام ملت‌های اروپا و رقابت برای کسب عنوان قهرمانی است.»

روبرتو مارتینس در پایان صحبت‌های خود عنوان کرد: «در روزهای آینده کارم را به‌طور رسمی آغاز می‌کنم و با بازیکنان پرتغال به رهبری کریستیانو رونالدو آشنا خواهم شد.»

در سال 2016 مارتینس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال بلژیک انتخاب شد. او بلژیک را در جام جهانی 2018 به مقام سوم رساند. وی پس از جام جهانی 2022 از سمت خود برکنار شد و پس از آن سرمربی تیم ملی پرتغال شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم