سی‌ان‌ان: رژیم ایران خانواده‌ بازیکنان تیم ملی فوتبال را تهدید کرده است

جمهوری اسلامی قصد دارد برای ایجاد حس کاذب حمایت از تیم ملی ایران، هزاران نفر نیروهای امنیتی را در قالب تماشاگر به بازی با آمریکا بفرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه به خبرگزاری «سی‌ان‌ان» اطلاع داده‌اند که مقامات امنیتی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را تهدید کرده‌اند که اگر در جریان بازی روز سه‌شنبه مقابل آمریکا با اعتراضات ضدحکومتی مردم ایران اظهار همبستگی کنند، خانواده‌های آنها در معرض «حبس و شکنجه» قرار خواهند گرفت.

یک «منبع امنیتی» که از نزدیک بر رفتار سازمان‌های امنیتی ایران در جام جهانی قطر نظارت می‌کند، در گزارش خود به «سی‌ان‌ان» اظهار کرده که ده‌ها افسر امنیتی از سپاه پاسداران و دیگر سازمان‌های امنیتی ایران به همراه تیم ملی فوتبال ایران راهی قطر شده‌اند تا بازیکنان و دیگر اعضای تیم را تحت کنترل شدید بگذارند و اجازه ملاقات و مصاحبه با افراد و نهادهای بین‌المللی را به آنها ندهند.

به گفته این منبع، پس از امتناع بازیکنان تیم ملی ایران از خواندن سرود ملی جمهوری اسلامی قبل از بازی در مقابل انگلیس، نیروهای امنیتی همراه تیم برای بازیکنان یک «جلسه توجیهی» برگزار کردند.

در جریان آن جلسه به بازیکنان گفته شد که اگر سرود را همخوانی نکنند یا با اعتراضات ضدحکومتی در ایران اظهار همبستگی کنند، خانواده‌های آنها در ایران با «حبس و شکنجه» روبرو خواهند شد؛ تهدیدی که کارگر افتاد و باعث شد بازیکنان قبل از بازی با ولز سرود را همخوانی کنند.

این منبع امنیتی همچنین گفته کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران، نیز به‌طور جداگانه مورد توجیه افسران امنیتی همراه تیم ملی قرار گرفته است، و با این حال از محتوای این «توجیهات» برای کی‌روش چیزی نگفته است.

به گفته این منبع، پیش از بازی با انگلیس نیروهای امنیتی از طرف رهبران ایران به بازیکنان وعده «هدیه و اتومبیل» داده بودند، اما بعد از آنکه بازیکنان از خواندن سرود جمهوری اسلامی امتناع کردند، نیروهای امنیتی تغییر تاکتیک داده و به تهدید بازیکنان متوسل شدند.

این منبع امنیتی در گزارش خود برای «سی‌ان‌ان» تاکید کرد: «به منظور ایجاد حس کاذب حمایت و هواداری از تیم ایران، دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی صدها نفر از افراد خودی را به تماشای بازی با ولز در قطر فرستاد. رژیم قصد دارد برای بازی با آمریکا این تعداد را به هزاران نفر افزایش دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید