.
.
.

چلسی برای دومین بار فاتح «سوپر کاپ» اروپا شد

«آبی‌های لندن»، به نخستین تیمی تبدیل شد که در تمام رقابت‌های اروپایی، 2 بار عنوان قهرمانی را از آن خود کرده‌ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم فوتبال چلسی، با شکست ویارئال در ضربات پنالتی، برای دومین مرتبه در تاریخ خود فاتح رقابت‌های سوپر جام اروپا شد.

چهل‌وششمین‌ دوره سوپر جام اروپا، بین دو تیم چلسی و ویارئال، شامگاه چهارشنبه 11 اوت، در ورزشگاه «ویندزور پارک» شهر بلفاست، پایتخت ایرلند شمالی و با قضاوت «سرگئی کاراسف» روسیه‌ای برگزار شد که این دیدار پس از تساوی یک بر یک در وقت‌های معمول و اضافی به ضربات پنالتی کشیده شد که در پایان آبی‌های لندن موفق شدند با نتیجه 6-5 به برتری برسند و جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

روند نیمه نخست این دیدار بیشتر در اختیار شاگردان توخل در تیم چلسی بود و در دقیقه 27 حکیم زیاش، وینگر مراکشی این تیم بود که پاس زیبای بیرون محوطه کای هاورتز، ستاره آلمانی چلسی را با ضربه تماشایی و دقیق به گل تبدیل کرد تا آبی‌های لندن با نتیجه 1 بر صفر پیروز به رختکن بروند.

تیم تحت هدایت اونای امری با شروع نیمه دوم که به نیمه مربیان معروف است، نبض بازی را در اختیار گرفت و سرانجام در دقیقه 73 روی همکاری ترکیبی بازیکنان ویارئال بود که جرارد مورنو، موفق شد گل تساوی را برای زیردریایی‌ها زرد به ‌ثمر برساند و بازی را به تساوی بکشاند.

مورنو، مهاجم اسپانیایی ویارئال، با گلزنی در این دیدار موفق شد با 83 گل از رکورد جوزپه روسی، عبور کند و به‌ ‌تنهایی بهترین گلزن تاریخ این باشگاه لقب بگیرد.

تلاش هر دو تیم در وقت‌های باقیمانده و اضافه حاصلی در بر نداشت تا اینکه چلسی با نتیجه 6-5 در ماراتون ضربات پنالتی توانست ویارئال را شکست دهد و عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

چلسی، در پنجمین حضور خود در رقابت‌های سوپر جام اروپا، به نخستین تیمی تبدیل شد که در تمام رقابت‌های اروپایی، 2 بار قهرمان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم