انصراف روجر فدرر از «رولان گاروس»

روجر فدرر پس از بازی پرفشار در مقابل کپفر از اوپن فرانسه انصراف داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

راجر فدرر، تنیسور 39 ساله سوییسی بامداد روز یک‌شنبه پس از دیدار سنگینی که در مقابل دومنیک کپفر داشت، از ادامه مسابقات رولان گاروس انصراف داد.

فدرر در مورد علت انصراف خود توضیح داد: «بعد از مشاوره با مربیانم تصمیم گرفتم از اوپن فرانسه کناره‌گیری کنم. بعد از دو عمل جراحی زانو و بیش از یک سال ریکاوری، مهم است که به صدای بدنم گوش دهم و به خودم فشار نیاورم. خوشحالم که سه پیروزی در اوپن فرانسه کسب کردم.»

Advertisement

این تنیسور سرشناس سوییسی فردا باید در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف متئو برتینی ایتالیایی می‌رفت.

برنده 20 عنوان گرند اسلم، در دیداری پرفشار و هیجان‌انگیز که تا بامداد یک‌شنبه به طول انجامید، موفق شد دومنیک کپفر را با نتیجه 3-1 در سه ساعت و 35 دقیقه شکست دهد و به مرحله بعد صعود کند.

استاد سوییسی در کنفرانس خبری بعد از بازی بامداد یک‌شنبه، در مورد انصراف خود در برابر ماتئو بریتینی عنوان کرد: «باید ببینم فردا از نظر بدنی شرایطم چگونه است و تصمیم بگیریم که برای آینده چه چیزی بهتر خواهد بود. باید ببینم آیا ادامه این فشار به زانویم خطرناک است یا نه؟ من بعد از هر مسابقه باید وضعیت خودم را دوباره ارزیابی کرده و صبح روز بعد ببینم در چه حالتی بیدار شده‌ام و وضعیت زانوی من چگونه است.»
وی افزود: «اگر ورزشگاه پر از تماشاگر بود شاید بیشتر عصبی شده و استرس می‌گرفتم. البته اینکه می‌توانم سه ساعت و 30 دقیقه در بالاترین سطح مقابل یک بازیکن بسیار خوب بازی کنم برایم واقعا خوشحال کننده بوده و این روند نشان می‌دهد که من در مسیر درستی قرار دارم.»

فدرر پیش از آغاز مسابقات نیز گفته بود که هدفش از حضور در رولان گاروس صرفاً کسب آمادگی برای مسابقات «ویمبلدون» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم