ترانه های جاودانه شکیرا و ریکی مارتن برای جام جهانی فوتبال

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مردم جهان چشم های خود را به ماه ژوئن دوخته اند . در این ماه بازی های جام جهانی در برزیل آغاز خواهد شد. جامی که از بسیاری جهات از جمله هزینه و آمادگی های هنری ، فنی و ورزشی سرآمد دیگر جام های ورزشی جهان است.

به گزارش العربیه از نظر هنری از سال ۱۹۹۴ تاکنون ، شش ترانه رسمی برای جام جهانی اجرا شده است که در میان آنها ترانه های شکیرا و ریکی مارتن از شهرت بیشتری برخودارند.

در جام جهانی۱۹۹۴ آمریکا « داریل هال » به همراه گروه موسیقی «ساوند اوف بلاک » ترانه نسبتا آرامی را به اجرا گذاشت، هر چند که در بخش هایی از آن شور و هیجان وجود داشت.

اما ترانه ای که بعدها اولگوی سرودهای جام های جهانی فوتبال شد، در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه توسط ریکی مارتن خوانده شد. ترانه معروف به « La Copa De La Vida » با اجرای این خواننده کانادایی تاکنون در ذهن بسیاری از ورزش دوستان جوان باقی مانده است.

در سال ۲۰۰۲ در کره جنوبی میزبان مشترک جام جهانی به همراه ژاپن ، ترانه جام را که با نام « BLOOM » معروف شد، « اناستازیا » خواننده مو طلایی و زیباروی اجرا کرد.

اما در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان ، ترانه رسمی را دو گروه موسیقی آل دیوو و تونی برالستون خواندند.

چهار سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی میزبان جام جهانی بود. در این جام شکیرا آهنگ معروف «واکا واکا» را اجرا کرد. این آهنگ که از شیوه رقص و موسیقی قاره آفریقا الهام گرفته شده بود، بیش از دیگر ترانه ها معروف شد.

این ترانه که به سه زبان انگلیسی ، فرانسوی و اسپانیایی خوانده شد با موفقیت ترانه ریکی مارتن در سال ۱۹۹۸ قابل مقایسه است.

ترانه جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل توسط سه خواننده معروف یعنی پتبول ، جنیفر لوپز و کلاودیا لیتی خواننده برزیلی با عنوان «We Are One Ole Ola» در مراسم افتتاحیه این بازی ها به اجرا درخواهد آمد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم