شاخه نظامی حماس زاهدی فرمانده کشته شده سپاه در سوریه را «شهید راه قدس» اعلام کرد

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، آمار کشته‌شدگان در حمله به ساختمان مجاور سفارت ایران در دمشق به 16 نفر افزایش یافته که شامل 8 ایرانی، 5 سوری و یک لبنانی از حزب‌الله و دو غیرنظامی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، کشته شدن محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه پاسداران ایران در سوریه در بمباران اسرائیل بر ساختمان مجاور سفارت ایران در المزه دمشق را محکوم کرده و تاکید داشت که او نقش برجسته‌ای در حمله 7 اکتبر داشته است.
«شهید در راه قدس»

شاخه نظامی جنبش «حماس» سه‌شنبه در بیانیه‌ای افزود:«محمدرضا زاهدی سال‌ها در ساختن جبهه ما نقش داشته است» و آن را «شهید راه قدس» توصیف کرد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در پیامی با اشاره به کشته‌شدن فرماندهان سپاه پاسداران ایران در سوریه تهدید کرد که اسرائیل پاسخی پشیمان‌کننده دریافت خواهد کرد.

سپاه پاسداران ایران شامگاه دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله هوایی اسرائیل به دمشق، علاوه بر محمدرضا زاهدی فرمانده سپاه در سوریه و معاونش محمد هادی حاج رحیمی پنج افسر دیگر به نام‌های حسین امان اللهی، سید مهدی جلالتی، محسن صداقت، علی آقا بابایی و علی صالحی روزبهانی كشته شدند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، در واکنش به این حمله خواستار اقدام فوری سازمان همکاری اسلامی علیه اسرائیل شد.

روز سه‌شنبه، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران تهدید کرد که کشورش اسرائیل را به دلیل هدف قرار دادن کنسولگری تهران در دمشق پاسخگو خواهد کرد.

در حمله منسوب به اسرائیل دوشنبه 13 فروردین مقر فرماندهان نظامی ارشد ایران در ساختمان مجاور سفارت تهران در دمشق هدف گرفته شد و در نتیجه آن 16 نفر از جمله فرماندهان ارشد نظامی ایران کشته شدند که به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، آمار آنها شامل 8 ایرانی، 5 سوری و یک لبنانی از حزب‌الله و دو غیرنظامی می‌شود.

ناظران این حمله را بزرگترین حمله اسرائیل، از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا در ابتدای سال 2020 در بغداد، ارزیابی می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید