بنی گانتز: در صورت عدم آزادی گروگان‌ها تا ماه رمضان، به رفح حمله می‌کنیم

بنی گانتز: حمله به رفح را به روشی هماهنگ و با تسهیل تخلیه غیرنظامیان و از طریق گفت‌وگو با شرکای آمریکایی و مصری انجام خواهیم داد تا خسارات غیرنظامیان را تا حد امکان کاهش دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنی گانتز، عضو کابینه جنگ اسرائیل، یکشنبه 29 بهمن هشدار داد که اگر حماس تمام گروگان‌ها را تا ماه رمضان آزاد نکند، ارتش اسرائیل به شهر رفح در جنوب نوار غزه حمله خواهد کرد.

شهر رفح بیش از 1.4 میلیون فلسطینی جمعیت دارد که اغلب آنها از آوارگان فلسطینی که در جنگ غزه از دیگر مناطق غزه به این مکان پناه آوردند.

گانتز گفت: «جهان باید بداند و رهبران حماس باید بدانند که اگر گروگان‌های اسرائیلی در غزه تا ماه رمضان به خانه‌های خود بازنگردند، جنگ در همه جا از جمله منطقه رفح ادامه خواهد یافت».

این تهدید حدود سه هفته قبل از شروع ماه روزه مسلمانان در سراسر جهان است.

گانتز در سخنرانی خود در اورشلیم در جریان کنفرانس رؤسای سازمان‌های بزرگ یهودی آمریکا افزود: «ما این کار را به روشی هماهنگ و از طریق تسهیل تخلیه غیرنظامیان و گفت‌وگو با شرکای آمریکایی و مصری برای کاهش خسارات غیرنظامیان تا جایی که ممکن است، انجام خواهیم داد».

وی ادامه داد: «به کسانی که می‌گویند در حمله به رفح هزینه بسیار بالاست، به صراحت می‌گویم که حماس یک انتخاب دارند، آنها می‌توانند تسلیم شوند، زندانیان را آزاد کنند و به این ترتیب غیرنظامیان غزه می‌توانند تعطیلات ماه رمضان را جشن بگیرند».

در همین حال بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز به‌رغم درخواست‌هایی که بخشی از جامعه بین‌الملل از وی خواسته است تا از طرح حمله به رفح منصرف شود، همچنان برای انجام حمله زمینی به رفح اصرار می‌ورزد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید