ادامه بمباران شدید اسرائیل علیه غزه و افزایش تعداد کشته‌شدگان زیر آوار

نیروهای اسرائیلی صبح روز یکشنبه در حمله هوایی جدید به مدرسه‌ای در خان‌یونس و مناطق اطراف آن، حیاط بیمارستان ناصر را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پس از آن که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل گفت که تنها راه تضمین آزادی گروگان‌ها فشار نظامی شدید بر حماس است، اسرائیل روز یکشنبه بمباران هوایی و توپخانه‌ای خود علیه نوار غزه را تشدید کرد.

حملات اسرائیل در میانه درگیری‌های شدید در امتداد نوار ساحلی، برای چهارمین روز در سایه قطع ارتباطات، دسترسی به مجروحان را دشوار کرده است. این در حالی است که برخی منابع از بازگشت نسبی ارتباطات در مرکز و جنوب نوار غزه خبر دادند.

هلال احمر فلسطین در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد که این بار قطع ارتباط در غزه طولانی‌ترین زمان ممکن از آغاز تشدید تنش‌ها توسط اسرائیل است و ادامه بمباران مانع فعالیت تیم‌های آن نیز شده است.

هم‌زمان، مدیر وزارت بهداشت غزه اعلام کرد حمله موشکی اسرائیل به منزل خانواده شهاب در اردوگاه آوارگان جبالیا در شمال نوار غزه 24 کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت.

در همین رابطه یک امدادگر در تماس تلفنی با یک ایستگاه رادیویی محلی گفت: «جبالیا در طول شب توسط تانک‌ها، جنگنده‌ها و از دریا بمباران می‌شود. روزها هم در معرض یک جنگ وحشیانه قرار گرفته است و مردم در خیابان ها کشته می‌شوند و ما نمی‌توانیم به آنها دسترسی داشته باشیم.»

او همچنین توضیح داد که این ارتباط از طریق شبکه‌های تلفن خارجی صورت می‌گیرد و به دلیل ترس از انتقام اسرائیل از ذکر نامش خودداری کرد.

این امدادگر افزود: «ما معتقدیم تعداد کشته‌شدگان زیر آوار زیاد است اما با توجه به شدت آتش اسرائیل راهی برای آواربرداری و استخراج آنها وجود ندارد.»

در دیرالبلح در مرکز غزه، پزشکان گفتند که 12 فلسطینی کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند، در حالی که در رفح در جنوب غزه، حمله هوایی اسرائیل حداقل چهار کشته بر جای گذاشته است.
از سوی دیگر، اسرائیل اعلام کرد که عملیاتی را علیه اهداف «تروریستی» انجام داده است.

در خان‌یونس در جنوب غزه، ساکنان گزارش دادند که صدای بمباران هواپیماها و تانک‌های اسرائیلی و در مقابل صدای راکت‌هایی را شنیدند که ظاهراً توسط حماس شلیک شده است.

ساکنان همچنین گفتند که درگیری‌هایی با نیروهای اسرائیلی در مرکز شهر خان یونس در جنوب صورت گرفت، در حالی که تانک های اسرائیلی «جحر الدیک» در مرکز نوار غزه را بمباران کردند، جایی که درگیری با شبه‌نظامیان حماس در روزهای اخیر شدت گرفته بود.

به گفته پزشکان، نیروهای اسرائیلی صبح روز یکشنبه در حمله هوایی جدید به مدرسه‌ای در خان‌یونس و مناطق اطراف آن، حیاط بیمارستان ناصر را بمباران کردند.

ارتش اسرائیل نیز اعلام‌کرد که هفت شبه‌نظامی را در حمله هوایی علیه خان‌یونس کشته و قطعاتی برای ساخت موشک و سه دهانه تونل در نزدیکی مدرسه‌ای که به عنوان پناهگاه استفاده می‌شد، پیدا کرده است.

طبق اطلاعیه ارتش، دفتر فرمانده محلی حماس بمباران شده و ارتش، میدان بنی سهیلا در مرکز شهر خان‌یونس را تحت کنترل خود درآورده است.

در رفح در جنوب نوار غزه، مردم برای کمک به خانواده‌های گرفتار شده در زیر آوار ساختمانی که ده‌ها نفر را در خود جای داده بودند، شتافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید