«سنتکام» از کشته‌ شدن یکی از فرماندهان ارشد «داعش» در شمال شرق سوریه خبر داد

در جریان این حمله که با استفاده از بالگرد نظامی آمریکایی انجام شد، حمزه الحمصی از فرماندهان ارشد گروه «داعش» کشته شده و 4 سرباز آمریکایی در عملیات زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا«سنتکام» جمعه 28 بهمن از کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد گروه «داعش» در حمله بالگرد نظامی آمریکا در شمال شرقی سوریه خبر داد.

در بیانیه «سنتکام» آمده است که در جریان این حمله، «حمزه الحمصی» از فرماندهان ارشد گروه «داعش» کشته شده و 4 سرباز آمریکایی در عملیات علیه این سرکرده داعشی در سوریه زخمی شدند.

گروه «داعش» با استفاده از آشوب به وجود آمده در پی زمین‌لرزه اخیر در چند روز گذشته، حمله‌ای را در 21 بهمن انجام داد که به کشته شدن 10 غیرنظامی و یکی از نیروهای رژیم بشار اسد در مرکز سوریه انجامید.

حمله «داعش»

در بیانیه دیدبان حقوق بشر سوریه در آن تاریخ آمده است که «داعش» حدود 75 نفر از کارگران مشغول برداشت محصول قارچ در منطقه تدمر در حومه شرقی حمص را هدف حمله قرار داد.

از زمان اعلام نابودی داعش در سال 2019 و آزاد شدن تمامی مناطق تحت کنترل آن، این گروه افراطی به سمت صحرای سوریه، حد فاصل استان‌های حمص (در مرکز سوریه) و دیرالزور (شرق سوریه) در مرز با عراق عقب‌نشینی کرده است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، داعش از فصل برداشت قارچ توسط روستاییان سواستفاده کرده و حملات مرگباری را علیه آنها انجام می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید